לימודי גינקוסופיה

חכמת האישה השלמה

שנה ב' - גינקוסופית מוסמכת

התכנית מיועדת למי שכבר הולכת בדרך האישה החכמה ורוצה להעמיק ולרכוש כלים מתקדמים ללוווי ולטיפול נערות ונשים בשערי הנשיות והחיים.

תכנית הלימודים פתוחה לגינקוסופיות בוגרות שנה א', 
ובאופן חד פעמי למטפלות שהולכות בדרך האישה החכמה.

הלימודים לגיניקוסופית מוסמכת יפתחו לראשונה בנובמבר 2022

גינקוסופיה.jpg
 
 

מבנה הלימודים

שנה ב'- גינקוסופית מוסמכת: שנה ב' היא שנה קלינית, בה נלמד את הטיפול הגינקוסופי: אבחון, בדיקה גופנית, מגע,  גינקוסופי- חיצוני ופנימי, טיפול ועיסוי, יעוץ וליווי. 

הטיפול הגינקוסופי כולל מגע מאזן, התמקדות נפשית - גופנית- רוחנית וזימון כוונה, ומאפשר תהליכי עומק בשערים השונים: כאבי מחזור, כאבים במיניות, ריפוי לידות והשלמת תנועת לידה, תהליכי פוריות, ריפוי אחרי הפלה, ריפוי ותמיכה בצוואר הרחם, ברחם, באגן, בשחלות ובחצוצרות. המפגש הגיניקוסופי אינו בא להחליף אלא להשלים את הטיפול הגיניקולוגי. 

התכנית כוללת לימודים קליניים, הרצאות, הדגמות, תרגולים וסטאז' מעשי בקליניקה הקהילתית באמ"ן קרית טבעון.

לימודי ליבה | 200 שעות לימוד

בשנה זו נעמיק בארבעה שערים: שער הגוף- בריאות (וחולי), שער אמהות- מרכוז, שער השאול- יעוד ושער המעבר- מלכות.

 

שער הגוף - בריאות (וחולי)

בשער זה נלמד את אומנות המגע הגינקוסופי הכולל אבחון וטיפול. האיברים הנשיים בגוף - הרחם, השדיים, הנרתיק, האגן ומערכת העיכול נושאים את המטען של החוויות שעברנו כנשים וחוויות שצרובות בגופנו משושלות קודמות. העיסוי הגינקוסופי הינו טיפול הוליסטי יחודי שפותח במיוחד כדי לתמוך בנשים באותן התמודדויות בריאותיות- נשיות בהם המענים הקיימים לפעמים לא מספיקים. העיסוי כולל מגע מאזן, התמקדות נפשית - גופנית- רוחנית וזימון כוונה, ומאפשר תהליכי עומק בשערים השונים של הנשיות.

החיים בגוף אישה מזמנים חוויות הנוגעות לשדה האישי והפוליטי. הלימוד ההוליסטי יפגיש אותנו עם הגוף שלנו, נתנסה באנטומיה חוויתית, בתנועה ומחול נשי, ונקבל כלים לתמיכה בנשים המתמודדות עם סוגיות של דימוי גוף. נעמיק את ההיכרות עם מערכות הגוף: אנטומיה, פיזיולוגיה (לב, נשימה, עיכול, חיסון, עצבים, הורמונים, שלד). נלמד איך לתמוך באופן הוליסטי בנשים שנפרדות מאיברים (למשל כריתת רחם/שד) ונעסוק בשאלות מהי בריאות ומהו חולי? כיצד אנו יכולות להיות חלק ממערכת שתומכת בנשים כשהן עוברות דרך חולי  בדגש על סוגיות גינקולוגיות נבחרות.

שער האימהות

בשער זה נעסוק ביחסי אמהות ובנות, ריפוי פצע האם, תיאוריות היקשרות, העברה דורית ועבודה עם שושלות דרך קונסטלציה, תמיכה באמהות (לאו דווקא של ילדים) - איך לעזור להן למרכז את עצמן. דרך העיסוי הגינוקוסופי נעמיק בטכניקות לשחרור טראומות לידה, עיבוד לידה (השלמת תנועת הלידה), ליווי נשים במעבר לאימהות. הכלי העיקרי איתו נעבוד בשער האמהות המלמד מרכוז, הינו גלגל הרפואה הגינקוסופי. הגלגל הגינקוסופי מאפשר לנו להבין ולאבחן מצבים מורכבים ולהביא איזון ומרכוז  בתמיכתן של האמהות האריכטיפיות ושנים עשר השערים.

שער השאול

בשער השאול מלמד אותנו על היעוד שלנו. נעבור חניכה דרך השאול האישי שלנו, נזמן תהליך של העמקה והתבהרות של קריאת הנשמה והיעוד והשליחות האישית שלנו. בשער זה נעסוק בתמיכה בנשים בזמנים של משבר. נתחיל מהבנת המשבר בראי הגינקוסופיה - המשבר כסוג של לידה נפשית- רוחנית. 

נסתכל על אבחנות פסיכיאטריות כגון: הפרעות אכילה, דיכאון, חרדה, אישיות גבולית, אובדנות, פסיכוזה ופוסט טראומה. נדבר על אלו בראיה פוליטית, פמיניסטית, מגדרית וביקורתית. נלמד כלים הוליסטיים שיאפשרו לנו להיות חלק ממערך התמיכה  בנשים החוות משברי חיים מסוגים שונים. ברוח גישת הדיאלוג הפתוח נפתח מיומנויות של הקשבה ורפלקציה. נלמד טקסים כמו: גירוש שדים, התרת נדרים, איסוף רסיסי נשמה. נדבר על תפקידנו כחלק ממערך תמיכה בתהליכים של הפחתה אחראית ומדורגת מתרופות. מתוך המיתולוגיה בשער זה נתמקד בשני סיפורים: "האישה כלב ים", וסיפורה של "איננה יורדת לשאול" אותם נחקור דרך תהליכי יצירה.

שער המעבר

בשער זה נלמד על גיל המעבר בראייה הוליסטית ופמיניסטית. נלמד איך לתמוך בנשים אשר חוות תופעות של גיל המעבר- פיזיו ר.א, דימומים, דיכאון, כאבי ראש, בריחת סידן, יובש,ועוד . כמו כן נלמד איך לערוך טקס לאישה סביב גיל המעבר. השיעור של שער המעבר הוא מלכות. נמצא בתוכנות את המקום שכבר מעבר לכל המחזוריות, העליות הירידות, הרדיפה אחרי, הריצוי…. מקום יציב ובטוח של מלכה.

 

סטאז' מעשי בקליניקה קהילתית באדמת מרפא נשית בקרית טבעון 120 שעות לימוד

בגינוקוסופיה אנו מעבירות הלאה ידעה שעבר אלינו דרך שושלות של נשים חכמות, ומיילדות מסרותיות מרחבי העולם. הדרך הכי טובה (והיחידה) ללמוד את דרכה של האישה החכמה היא דרך הידיים, ההתנסות המעשית והנוכחות במרחבים המחיים את השפה של החכמה הנשית. הסטאז' המעשי יתקיים בקליניקה הקהילתית באדמת מרפא נשית.

​חכמת המעגל 50 שעות לימוד

אחת לחודש נתכנס תלמידות כל השנים ובוגרות ללימוד של חכמת המעגל. נערוך יחד טקסים וחגיגות לציון זמני השנה המקודשים, נתרגל את השימוש בגלגל הגינקוסופי דרך תאורי מקרים- (אפשר יהיה להביא מקרים מהקליניקה, סוגיות מהחיים, הפרטיים, פרויקטיים מקצועיים) ונעמיק בחכמת מעגל נשים איך להנחות מעגל, מה קורה לנו במעגל? מה אנו פוגשות בשערים השונים?

נעמיק בחכמת מעגל הרפואה של הגינקוסופיה. זוהי דרך רוחנית, כלי טיפולי ואבחוני, ותורת חיים. נלמד יחד את האיכויות האינסופיות שמביא איתו מעגל נשי. בחלק הראשון של כל מפגש: נלמד החזקת מרחב וריפוי נשי באמצעות מעגל. בנוסף במרחב בטוח זה יתאפשר למשתתפות להביא רעיון, כלי, סדנה, פילוט או פשוט "הדבר" שלהן אל המעגל ולקבל מנשות המעגל ומהמנחות סופרויז'ן, תמיכה ודיוק. בחלקו השני של הלימוד לאחר ארוחת ערב משותפת נתכנס סביב המדורה ונקיים טקסים נשיים.

סופרויז'ן קבוצתי 16 שעות לימוד

המעגל יחולק לקבוצות לפי אזור מגורים (במטרה להקל על הטרמפים ולתמוך ביצירת קהילות מקומיות) כל קבוצה תשאר בתורה אחת לחודש שבועות לסופרוייזן קבוצתי.

פרויקט קהילתי 10 שעות לימוד

המעגל יצור ביחד פרויקט קהילתי שמטרתו לשמש במה לתלמידות להוציא החוצה את הידע שרכשו, וכן לתמוך באמ"ן.

למי זה מתאים?

  • גינקוסופיות בוגרות שנה א

  • מטפלות ותיקות ומנוסות אשר עובדות עם נשים: עו"ס, נטורופטיות, דולות, מיילדות, הרבולוגיות, וכו'- תידרש השלמה של מבוא גינקוסופיה.

  • אנו מתאמנות אחת על השנייה בעיסוי חיצוני וכן בעיסוי פנימי.

 

צוות ההוראה

"הקמתי את מסלול הלימודים כי ראיתי שפונות אליי המון נערות ונשים שפשוט לא מקבלות את המענה שמגיע להן וראיתי שלא אוכל לטפל בכולן בעצמי. אין דבר שיותר מרגש אותי מלראות את הבוגרות מביאות את הרפואה שלהן לנשות העולם. אלו הלימודים שחיפשתי עבור עצמי..."

                                              מרוה זוהר

מרוה זוהר

רכזת שנה ב' ומייסדת התכנית

מייסדת הגישה הגינקוסופית. מיילדת (CPM בוגרת הקולאג' הלאומי בארה"ב), מטפלת ארויגו, משוררת ופעילה פמיניסטית. מייסדת הקליניקה הקהילתית לנשים ביפו. בעלת תואר ראשון בביולוגיה ומדעי הרוח ותואר שני בהצטיינות יתרה בכתיבה יוצרת, תזה בדגש על אלימות נגד נשים. בוגרת לימודי דיאלוג פתוח, בוגרת קורס של ד"ר ענת גור- שיטות טיפול מתקדמות בטראומה מורכבת. מנכ"לית ומייסדת 'אדמת מרפא נשית'.

בגיל 16 הקימה את האוהל האדום, בגיל 17 סיימה לימודי דולות ובגיל 22 סיימה לימודי מיילדות קהילתית בארה"ב. עבדה כמיילדת ודולה באפריקה, צפון אמריקה וישראל. ליוותה למעלה מ 3,000 לידות. חיה תקופה אצל האינדיאנים בשבט הלקוטה והוסמכה במזיגת מים בטקס האיניפי (סווט לודג'). מזה 15 שנה אוספת ידע מסבתות, מיילדות ומרפאות מסורתיות ברחבי העולם. עוסקת ברפואת צמחים, מטפלת ומלווה נשים במצבי משבר ובעלת ידע רחב בפוסט-טראומה. 

ALB_7070.jpg

קרן פטר

הנחייה קלינית

אוהבת אדם ואדמה. הרבליסטית קלינית. חוקרת את הקשר בין נשים וצמחים. מאמינה בחיים, משחקת בתקשורת. אגרונומית, לקטית ורוקחת. מטפלת ומטופלת. חיה. מלמדת במסלול המופלא של גינקוסופיה את חכמת הצמחים ככלי לריפוי ובמכללת כרכור ליקוט הוליסטי ובפרטי נשים-טבע-רפואה.

keren.jpg

נילי גולדנברג

הנחייה קלינית

מלמדת ומכשירה מורים בשיטה Birth Into Being, אשת רפואה ואמנית.

היא הוכשרה כמיילדת בארצות הברית בבית הספר למיילדות "Maternidad La Luz", גרה 7 שנים במקסיקו וגואטמלה, במהלכן גרה עם מיילדות מאיה ולמדה טכניקות מיילדות מסורתיות ורפואה עממית מקסיקנית.

 

נילי מאמינה שהלידה היא מקודשת, שיש לשמור על הנס הטבעי והיומיומי הזה באהבה, בכבוד, במגע עדין ובהבנה של חשיבותו של אירוע זה על איכות החיים של הנשמה החדשה שמגיעה.

 

בעברה היתה מעצבת תלבושות בתעשיית הקולנוע והטלויזיה ומעצבת אופנה. 

נילי למדה גם תיאטרון והנחיית קבוצות.

היא דוברת עברית, ספרדית ואנגלית.

נילי.png

מרצות אורחות

נשות מקצוע מובילות בתחומן

נשות מקצוע מובילות בתחומן – רופאות, מיילדות, הרבולוגיות, פיזיותרפיסטיות רצפת אגן ועוד.

מורות נוספות.jpg
 

דרישות הלימודים

  • 90% נוכחות

  • תשלום שכר לימוד (ניתן לפרוס עד שמונה תשלומים שיימסרו ביום פתיחת הלימודים)

  • הגשת עבודות עיוניות וקריאת חומר עיוני בעברית ובאנגלית

  • הכנת פרזנטציות לשאר משתתפות הקורס

  • פרויקט קהילתי וסטאז' מעשי לכל אורך הלימודים

  • משך הלימודים: ארבע שנים אקדמיות (שמונה חודשים: נובמבר עד יוני)

מיקום וזמנים

הלימודים יתקיימו באדמת מרפא נשית (אמ"ן), קרית טבעון.

שכר הלימוד ותכנית הלימודים

יתפרסמו בקרוב

לתשלום דמי רישום:

אנא כתבו לנו מייל לכתובת: lwwh.amen@gmail.com

כותרת: דמי רישום שנה ב' (שם מלא)

בגוף המייל: שם מלא, כתובת, טלפון, כתובת מייל, וצירוף צילום מסך של ההעברה על מנת שנוכל לשלוח קבלה.

בהעברה יש לציין - "דמי רישום שנה ב"
לפקודת עמותת אוהלה - לקידום מרחבי ידע וריפוי קהילתיים.

בנק לאומי

סניף גבעת שאול 647 

מספר חשבון: 22700077

לפרטים נוספים:        שחר שפירו: 050547590484          שירה-אור: 0524555780

 

על הגינקוסופיה

מעגל הרפואה של הגינקוסופיה מורכב משנים עשר שערים ושש עשרה אמהות (ארכיטיפיות) דרכן אנו פוגשות את עצמנו, ואת דרכי הריפוי, מנקודת מבט שונות.

במהלך הלימודים נעבור דרך מעגל החיים הנשי, בכל שער נתבונן בהיבטים חברתיים מגדריים המשפיעים על בריאות, נלמד על האבחנות ודרכי הטיפול של הרפואה המערבית. נעמיק במבט הוליסטי, נתבונן מהזוית של הרגש והרוח, נלמד לטפל במפגש פרטני, להחזיק מרחב במעגל ולהנחות טקסי מעבר.

הלימודים הינם באוריינטציה יישומית תוך שימת דגש על רכישת כלים פרקטיים. גישה זו מאפשרת להתחיל לעבוד כבר מהשנה הראשונה. 

גינקוסופיה היא לא רק שיטת אבחון וטיפול- היא דרך רוחנית, תרגול, ראיית עולם ודרך חיים. תלמידות גינקוסופיה מצטרפות למעגל וקהילה של נשים, אחיות לדרך התומכות אחת ברעותה בריפוי, בחגיגה ובאבל, והן בגדילה שלך. זוהי רשת תמיכה של נשים חכמות שיתמכו בך כך שתוכלי לגדול ולתת את המתנות שלך לעולם.

המפגש הגינקוסופי משלב אבחון ותשאול מעמיק הרואה את האישה השלמה יחד עם טיפול שיח דיאלוגי, מגע, ייעוץ לגבי תזונה, צמחי מרפא ואורח חיים ופעמים רבות מזמין גם נגיעה במימדים של רוח ונשמה. בנוסף למפגשים פרטניים, גינקוסופיות לומדות גם להדריך ולהנחות טקסים ומעגלי נשים ונערות.

 

בוגרות שנה א' מספרות

"זכיתי ללמוד במחזור הראשון , ימי הלימוד היו עבורי עוגן לאורך כל השנה, הזכירו לי את הרפואות העכשוויות והקדומות, אלו הפשוטות ואלו העמוקות יותר, את הכוח המרפא שיש לנו אחת עבור השניה. בכל שנות הלימוד שלי בעבר לא זכיתי לספוג כל כך הרבה רגישות ותבונה אישית ופוליטית שכל כך נחוצה לנו בימים אלו. השימוש בכלים שלמדתי הינו יום יומי , הקורס נתן לי את הבהירות והכלים ללוות נשים שעוברות הפלות, להדריך ולבצע בדיקות שד, להתאים אמצעי מניעה, לבצע מעקב של שישה שבועות אחרי לידה ובדיקה גניקולוגית תקופתית . ככל שאני עובדת יותר שנים ומרגישה חלק מהקהילה ברור עד בסיסיים ונחוצים הכלים האלו". 

ליהי עמיצור לובל, מיילדת בית ומחברת הספר "לידה- מלאכת חיים". בוגרת המחזור הראשון של לימודי גינקוסופיה

 

"הקורס הזה עובד כמו מנוע טורבו חזק. מרוה יודעת לרתום את המשתתפות בצורה שבונה יכולת שינוי גדולה עד לרמה של התמרה. נבנתה כאן תחנת כוח עצומה עם יכולת ריפוי לחברה הנשית כולה. "

ליאת בן אדיבה, דולה, יועצת הנקה

"מה שמשך אותי לקורס היה להיות חלק מקבוצה של חלוצות פורצות דרך בתחום חשוב זה. במהלך הקורס למדתי להקשיב לגוף, להבין מה הוא אומר, פגשתי נשות מקצוע מדהימות עם פתרונות טבעיים לבעיות נפוצות וגם פחות נפוצות. דרך רשימת הקריאה וצוות המרצות קיבלתי נגיעה בידע האין סופי וכלים כדי לדעת להיכן לגשת בהמשך כשיעלה צורך במידע נוסף. רכזות שאפשר לסמוך עליהן שילוו אותי במהלך הקורס הן בתהליכי למידה והן בתהליכים אישיים."

חיה שמעון, דולה, רפלקוסולוגית, גינקולוגית הוליסטית

"הקורס הזה הוא מסע מעורר השראה אל תוך העולם הנשי השבטי. מהיום הראשון שהגעתי לשם נוצר הקסם – התחברתי למעגל של נשים חכמות שכבר יודעות כל כך הרבה על העוצמות הנשיות ורוצות להעמיק עוד ועוד. זכיתי לפגוש נשות מקצוע מדהימות ומרתקות שהכירו לי עולמות מגוונים מוכרים יותר ומוכרים פחות. העמקתי בחיבור שלי לוסת ולמחזוריות. למדתי על טקסים, על מקומות חדשים במיניות ועונג, על ליווי נשים, על הקשבה ותמיכה בכל רגע בחיי אישה, לא משנה באיזו דרך היא הולכת ובמה היא בוחרת. הבנתי המון על העולם בו אנחנו חיות, מה היה פעם, כמה השתנה וכמה עוד צריך לשנות… זה קורס עם ידע עצום שמספיק לחיים שלמים... כל כך שמחה שהמעגל שלנו ממשיך להתקיים ולרקום עוד חיבורים וקשרים ושיתופי פעולה. פשוט זכיתי! אין לי מספיק מילים להודות לך מרוה על מה שיצרת."

איריס גומס: מטפלת בשיטת ארויגו, שיאצו, רפלקסולוגיה ופרחי באך. בוגרת לימודי גינקוסופיה. מתמחה ומלווה נשים בתהליכי פוריות, הריון, מחזור ועיכול

מן התקשורת