top of page

שנה א' - לימודי גינקוסופיה

מלווה גינקוסופית

בשנת תשפ"ד 2023-2024 לא יפתח מחזור לימודים

מוזמנת להשאיר פרטים בנוגע לשנת הלימודים 2024-2025
ונחזור א
לייך כשתפתח ההרשמה

 

מה נלמד בשנת מבוא?

שנת מבוא ללימודי גינקוסופיה מורכבת מארבעה שערים (יחידות לימוד), כל אחת מהן היא שער פנימה, שער לאינסוף, ושער לכל השערים האחרים: שער הדם-מחזוריות, שער המיניות-אהבה, שער הפוריות-יצירה ושער הלידה- התמסרות.

בכל שער נעמיק ונשאל- מה נשים עוברות שם? למה הן באמת זקוקות? איך אנו יכולות להיות שם ולאפשר ריפוי עבור האישה, הקהילה, העולם? נלמד על אבחנות ודרכי טיפול של הרפואה המערבית, נתבונן מתוך נקודת מבט פמיניסטית ביקורתית על מבני הכוח וההגדרות המשפיעות על בריאות האישה בשער, נעמיק תוך מבט הוליסטי ובדרכי טיפול תוך דגש על כלים הניתנים ליישום בשטח כבר תוך כדי הלימודים. בכל שער נארח נשות מקצוע מובילות בתחומן - רופאות, מיילדות, הרבוליסטיות, מטפלות בתחומים שונים, פיזיותרפיסטית רצפת אגן ועוד.

לאורך המסע דרך השערים ילוו אותנו ארכיטיפיות האימהות (פריזמות דרכן נביט על חומר הלימוד, על העולם ועל עצמנו). בסיום שנת המבוא תוכשרי כמלווה גינקוסופית.

5a0dc669-1d75-4054-a831-5e4798538999.jfif
שנת המבוא כוללת 6 ערוצי למידה:
חכמת השערים

שער הדם - מחזוריות, שער המיניות - אהבה, שער הפוריות - יצירה ושער הלידה - התמסרות. בכל שער אנו נתבונן בהיבטים חברתיים-מגדריים, אבחנות ודרכי טיפול מערבי והוליסטי.

*הקורס מתקיים אחת לשבוע בימי שני

קורס רפואת הצמחים בראי האישה

הקורס מאפשר לנו לצלול לתוך עולמות הריפוי והצמחים, דרך השערים השונים המקבילים לגינקוסופיה; העמקה בעולמות המדע וחומרים פעילים, הרכבת פורמולות, תשאול והתאמת צמחים ועוד.
 

*הקורס מתקיים אחת לשבועיים בימי שלישי. **קורס בחירה משלים. ניתן להירשם כקורס נפרד, או בתכנית המשולבת עם שנת מבוא לגינקוסופיה

חכמת האימהות

16 אימהות ארכיטיפיות מלוות את לימודי הגינקוסופיה כל אחת מביאה את חוכמתה, עוצמותיה, כוחה ותמיכתה. בכל תקופה נתארח בממלכה של אחת משש עשרה האמהות.

*הקורס מתקיים אחת לשבועיים בימי שלישי

מטלות וסטאז' מעשי

היקף החומר הנלמד מצריך מהתלמידות להקדיש זמן משמעותי ללימוד עצמי, למטלות קריאה וכתיבה ולסטאז' מעשי המתחיל כבר בתחילת הקורס.

 

 


*המטלות מחולקות לאורך השנה בהתאם לשערי הלימוד.

חכמת המעגל

אחת לחודש, בזמן ירח מלא, נתכנס תלמידות הווה ועבר, נערוך יחד טקסים וחגיגות לציון זמני השנה ומועדי הלבנה. נתרגל את השימוש בגלגל הגינקוסופי דרך תיאורי מקרה אישיים ומהקליניקה.

*הקורס מתקיים אחת לחודש בימי חמישי

מבחן בית

מבחן בית יערך בקבוצות קטנות לפי איזור מגורים ונועד להעמיק את הידע שנרכש בכיתה. אורך המפגש 4-5 שעות. 

 

 


*מבחן הבית מתקיים בימי רביעי

מיקום

הלימודים יתקיימו בקמפוס אדמת מרפא נשית בקרית טבעון.
קורס רפואת הצמחים בראי האישה יתקיים לרוב בטבע.

לוחות זמנים
הלימודים יערכו מנובמבר 2024 עד יוני 2025.
הלימודים כולל גם ריטריט סתיו וריטריט אביב לאורך השנה.
מערכת שבועית

יום I - חכמת השערים
יום II - חכמת האימהות / רפואת הצמחים בראי האישה (לסירוגין)

יום III - מבחן בית בקבוצות לפי איזור מגורים

יום נוסף -  חכמת המעגל, אחת לחודש.

WhatsApp Image 2022-06-02 at 21.58_edited.jpg
מידע מורחב אודות הקורסים
​קורס שערי נשיות (מוריה שלוי)
מעגל הרפואה הגינקוסופי מורכב משנים עשר שערים ומשש עשרה אימהות ארכיטיפיות, דרכן אנו פוגשות כלי עבודה מגוונים ונקודות מבט שונות. השנה הראשונה מורכבת מארבעה שערים: שער הדם - מחזוריות, שער המיניות - אהבה, שער הפוריות - יצירה ושער הלידה - התמסרות. בכל שער אנו נתבונן בהיבטים חברתיים-מגדריים המשפיעים על בריאות, נלמד על האבחנות ודרכי הטיפול של הרפואה המערבית. נעמיק במבט הוליסטי, נתבונן מהזווית של הרגש והרוח, נלמד לטפל במפגש פרטני ולהנחות טקסי מעבר. לצד ראייה רחבה ומעמיקה, ללימודים יש אוריינטציה יישומית חזקה תוך שימת דגש על רכישת כלים הניתנים ליישום.
קורס  אימהות ארכיטפיות (מרוה זוהר ואיה בוטנר)


16 אימהות ארכיטיפיות מלוות את לימודי הגינקוסופיה כל אחת מביאה את חוכמתה, עוצמותיה, כוחה ותמיכתה. הכוהנת, הנביאה, הדורשת, המגשימה, הלוחמת, האוהבת, הפראית, האם, המרפאה, המיילדת, המקוננת, הטווה, המכשפה, הזקנה, בעלת האוב, הלוויה.

בכל תקופה נתארח בממלכה של אחת משש עשרה האמהות. בכל ממלכה נפגוש את ארבע אמהות הבית כפי שהן באות לידי ביטוי באותה ממלכה. הכהנת תעביר אותנו חניכה נשמתית אל ממלכת האם המארחת.  הלוחמת תלמד אותנו פעולות ומיומנויות, כלים ותרגולים השייכים לממלכת האם המארחת. המרפאת תראה לנו היבטים קליניים של אותה אמא כשהיא יוצאת מאיזון ואיך להחזיר אותה לאיזון- אבחנה וטיפול. והמכשפה תפגיש אותנו עם חקר השושלת שלנו, הביוגרפיה שלנו והסיפור האישי שלנו כפי שהוא מתבטא בממלכת האם המארחת.
*קורס אימהות נלמד במשך שנתיים.

מבחן בית (בקבוצות)

16 אחת לשבוע בימי רביעי, נתכנס בקבוצות קטנות שיחולקו לפי אזור המגורים. בכל מפגש נענה על עבודת בית שאורכה 4-5 שעות. עבודת הבית מאפשרת למידה והעמקת הידע שנלמד בכיתה, ומסייעת לפתח מיומנויות של חקירה, כמו גם היכרות עם ספרות מקצועית וקריאה ביקורתית, כל אלו תוך למידה בקבוצה תומכת.

חכמת המעגל

אחת לחודש, בזמן ירח מלא, נתכנס תלמידות הווה ועבר, נערוך יחד טקסים וחגיגות לציון זמני השנה ומועדי הלבנה, נתרגל את השימוש בגלגל הגינקוסופי דרך תיאורי מקרים מהקליניקה, סוגיות מהחיים הפרטיים ומהפרויקטים המקצועיים. 
בחלק הראשון של כל מפגש נקיים טקסים נשיים, לפי מועד השנה והלבנה.

בחלק השני, נעבוד עם מעגל הרפואה של הגינקוסופיה ועם חכמת שש עשרה האמהות הארכיטפיות. בכל פעם יתאפשר למשתתפת להביא רעיון, מקרה מהקליניקה, סדנה, פיילוט, כלי חדש או סוגיה אישית אל המעגל ולקבל תובנות, דיוקים, כלים וחכמה מהמעגל עצמו ומהאפשרויות האינסופיות שהגלגל הגינקוסופי מאפשר.

מטלות וסטאז' מעשי

היקף החומר הנלמד מצריך מהתלמידות להקדיש זמן משמעותי ללימוד עצמי, למטלות קריאה וכתיבה ולסטאז' מעשי המתחיל כבר בתחילת הקורס. זה המקום שלך לגדול ולהתפתח על עבר דרכך העצמאית.

רפואת הצמחים בראי האישה (הילה ריצ'י)​

הקורס מאפשר לנו לצלול לתוך עולמות הריפוי והצמחים, דרך השערים השונים המקבילים לגינקוסופיה; אילו צמחים מתאימים לשער הדם, כיצד להביא את הוסת, אילו צמחים מתאימים להריון ולפוריות, מה בין צמחים ומיניות? 

בשיעורים אנו נעבור בין שערי האימהות הארכיטיפיות, לבין עולמות הרפואה השונים - הידענית, זו שנעה בין עולמות המדע וחומרים פעילים, הרכבת פורמולות, תשאול והתאמת צמחים, לבין הכוהנת הגדולה, זו הנעזרת בצמחים כבני בריתה, ובונה בעזרתם טקסים ויודעת להתאים עץ לאישה, נחזור למקדשים הישנים ונגלה מהו הכוח הטמון בתוך גזעי עוצמה. ולבסוף, המכשפה, היודעת את הטבע וחוקיו, את דרכי הליקוט ועונות השנה, את הצמחים השונים, והרגעים המושלמים לכל מיצוי ולכל רפואה. היא המכירה את הטבע מתוך לימוד של הידיים ומתוך כפות הרגליים. 

זו הדרך והיכולת שלנו לעזור לנשים ואנשים וכמובן לעצמנו לטפח קשר עמוק עם הטבע, לגלות את סודותיו ובו בזמן לתמוך פרקטית בגופינו. הלימודים מתקיימים באופן תיאורטי ומעשי, הם חוויתיים ורוחניים, במהלך השנה אנו עוברות תהליך עומק אישי וקבוצתי, לומדות להכיר את אשת הרפואה שבנו. **הקורס מתקיים ברובו בטבע ומשלב שעות עיוניות של לימוד על גוף האישה ופעולות צמחים, קונטרה אינדיקציות, היכרות בוטנית ואקולוגית עם הצמחים השונים , מיומנויות ליקוט וזיהוי, רוקחות והכנה - סירופים, טינקטורות, שמנים, הידרוסולים, ותשאול ועקרונות הפורמולציה (השילובים השונים והתאמתם).

הקורס מתקיים אחת לשבועיים בימי שלישי.

 

*ניתן להירשם לקורס זה כקורס נפרד, או בתכנית המשולבת עם לימודי מבוא לגינקוסופיה

חכמת השערים
אימהות ארכיטיפיות
מבחן בית
חכמת המעגל
מטלות
רפואת הצמחים
טופס מתעניינות לשנת הלימודים 2024-2025

הפרטים נקלטו בהצלחה! ניצור איתך קשר לקראת תחילת שנת הלימודים תשפ"ה

טופס מתעניינות
bottom of page