top of page

שנה ב' - לימודי גינקוסופיה
גינקוסופית מוסמכת

בשנת תשפ"ד 2023-2024 לא יפתח מחזור לימודים

מוזמנת להשאיר פרטים בנוגע לשנת הלימודים 2024-2025
ונחזור א
לייך כשתפתח ההרשמה

245295626_3206686462937147_7348688040722744665_n.png
שנה ב' - גינקוסופית מוסמכת

בשנה א' נחשפנו לתורה הגינקוסופית, קיבלנו כלים שמאפשרים לנו ללוות נשים ולקרב אותן לדרך החכמה הנשית. שנה ב' היא שנה של העמקה והתבססות. המטרה של שנה ב' היא להסמיך נשים לעבודה קלינית כגינקוסופיות, כך שתוכלנה להציע מגוון רחב של כלים לנשים (ולא רק) שמתמודדות עם אתגרים ומשברים. בשנה זו תלמדי ללוות תהליכי עומק ולהעניק טיפול גינקוסופי.

למי הלימודים מיועדים?

התוכנית מיועדת לבוגרות שנה א' בלימודי גינקוסופיה.

>>> נשים שאינן בוגרות לימודי גינוקסופיה שכבר הולכות כברת דרך כמטפלות בעולם הבריאות הנשית (מיילדות מנוסות, דולות ותיקות ועוד) יכולות להגיש מועמדות והקבלה תשקל על פי התאמה ומקום פנוי.

למי זה מתאים
צוות המורות
מרוה זוהר
מייסדת והוגה של הגישה הגינקוסופית
מורה ראשית בקורס חכמת השערים- שנה ב' וקורס חכמת האמהות

מיילדת, גינקוסופית, מטפלת ארויגו, משוררת ופעילה פמיניסטית. מייסדת הקליניקה הקהילתית לנשים ביפו. בעלת תואר ראשון בביולוגיה ומדעי הרוח ותואר שני בכתיבה יוצרת. מנכ"לית ומייסדת 'אדמת מרפא נשית' והוגת התוכנית הטיפולית הייחודית. בגיל 16 הקימה את האוהל האדום, בגיל 17 סיימה לימודי דולות ובגיל 22 סיימה לימודי מיילדות קהילתית בארה"ב. עבדה כמיילדת באפריקה, צפון אמריקה וישראל. חייתה תקופה אצל האינדיאנים בשבט הלקוטה והוסמכה במזיגת מים בטקס האיניפי (סווט לודג'). מזה 15 שנה אוספת ידע מסבתות, מיילדות ומרפאות מסורתיות ברחבי העולם. עוסקת ברפואת צמחים, מטפלת ומלווה נשים סביב נושאים של בריאות נשית ובמצבי משבר, בעלת ידע נרחב בפוסט-טראומה.
ספרה "הפלא הוא, תמיד היה, אינוספי כמו הצער" ראה אור בהוצאת טנג'יר וזכה במענק של משרת התרבות.

IMG_20210918_174725_edited.jpg
בת מיכאלי
מורה ומרכזת שנה ב' של לימודי הגינקוסופיה

בוגרת המחזור השני של לימודי גינקוסופיה. דולה, מטפלת רב תחומית, מחזיקת מרחב במעגלי נשים, כהנת טקסים, חוקרת את תרבות האם הקדומה ומחייה את התחדשותה. עוסקת בבריאות נשים, יחסי גוף- נפש- רוח, בהיזכרות בשמאניזם הנשי ובהרחבת האפשרויות שלנו לבחור ולייצר מציאות מיטיבה ובריאה. פועלת לייצר שפה, הלוקחת את המסע הנשי כחלק מהשלם והנורמאלי.

בת מיכאלי צוות
איה בוטנר
רכזת קורס חכמת האמהות- קורס דו שנתי נלמד בשנה א' וב'

בוגרת המחזור השני של לימודי גינקוסופיה. דולה, מלווה נשים בקשב מגע ודמיון. החלה את המסע שלה בעבודה עם נשים לפני 16 שנים בהתמקדות בשדה הלידה. לאורך השנים אספה ידע מנשים אותן ליוויתי ומנשות מקצוע בעולם איתן עבדתי. טקסים, צמחים ועוד שלל רפואות מסורתיות וחדשות מהוות את סל הכלים שלה.

FB_IMG_1560508794485 (1).jpg
מרצות אורחות
נשות מקצוע מובילות בתחומן

נשות מקצוע מובילות בתחומן – רופאות, מיילדות, הרבולוגיות, פיזיותרפיסטיות רצפת אגן ועוד.

מורות נוספות.jpg
מבנה הלימודים
מבנה הלימודים
חכמת השערים

שער האמהות- מרכוז, שער הגוף- בריאות, שער השאול- ייעוד ושער המעבר- מלכות .

יום לימודים מלא אחת לשבוע- בקמפוס אדמת מרפא נשית בטבעון (ימי רביעי, 8:30-17:00)

חכמת האימהות

יום לימודים מלא בקמפוס באדמת מרפא נשית בטבעון- אחת לשבועיים (ימי שלישי, 8:30-17:00)

חכמת המעגל

ימי חמישי אחרה"צ-ערב אחת לחודש בירח המלא - באדמת מרפא נשית בטבעון​​.

קבוצת קריאה

העמקה בחומר הנלמד. שעתיים בזום בקבוצות קטנות בימי שלישי אחת לשבועיים.

פירוט התוכן הנלמד

שער השאול

גישות שונות לטראומה והחלמה (ג'ודית הרמן, פיטר לוין, וסל ונדר קולק, מרשה לינהם ועוד), טראומה קולקטיבית, טראומה דורית. משברים נפשיים בראי הדיאלוג הפתוח.

אבחנות פסיכיארטיות בראייה גינקוסופית: דכאון, אובדנות, פגיעות עצמיות, הפרעות אכילה, משברים פסיכוטיים ועוד.

אבל וטקסים: נכיר הגות בנוגע לתפיסת האבל והמשבר בדרך הילידית (סובונפו סומה, וולר, ג'נקיסנון ועוד) נכיר את טקס האבל האפריקאי (אותו נלמד להנחות בשנה ג בשער המוות), נלמד איסוף רסיסי נשמה, טקס התרת נדרים, ניקוי אנרגטי והסרת דיבוקים. כיוון שמדובר בחניכה אין כאן התחייבות שנספיק את כל אלו בשנה אחת -מימד הזמן של לימוד מסוג זה אינו לינארי - צפויים שינויים.

 

שער האמהות

נלמד על דפוסי ההיקשרות - ואיך עובדים איתם לצורכי ריפוי- היקשרות בטוחה, היקשרות נמנעת, היקשרות כאוטית. ריפוי פצע האם- יחסי אמהות בנות, ריפוי השושלת הנשית. תמיכה בתינוקות ובילדים - דרך עבודה עם אמהות. השלמת תנועה לידה - עיבוד חווית לידה לפי התפיסה הגינקוסופית. מרכוז -מרכוז עצמי, תמיכה באמהות, בנשים ובעולם דרך מרכוז בעזרת הטיפול הגינקוספי והגלגל.

 

שער הגוף

בשער זה נעסוק בבריאות וחולי, נלמד אנטומיה של מערכות: אנדוקרינית, עצבים, עיכול. נתמקד באיברים הנשיים ונלמד אנטומיה פיסיולוגיה, פתולוגיה , עיסוי וטיפול. בריאות השד - נלמד כיצד ללמד נשים עיסוי שד ובדיקת שד עצמית ולהציע להן עיסוי, עיסוי בטן, עיסוי רחם, בריאות צוואר הרחם, טיפול משלים ומונע בסרטנים גינקולוגיים, פרידה מאברים, טכניקות עיסוי מסורתיות ועיסוי גינקוסופי פנימי (ראו פירוט במיומנויות הריפוי).

על הגינקוסופיה

 

מעגל הרפואה של הגינקוסופיה מורכב משנים עשר שערים ושש עשרה אמהות (ארכיטיפיות) דרכן אנו פוגשות את עצמנו, ואת דרכי הריפוי, מנקודת מבט שונות. במהלך הלימודים נעבור דרך מעגל החיים הנשי, בכל שער נתבונן בהיבטים חברתיים מגדריים המשפיעים על בריאות, נלמד על האבחנות ודרכי הטיפול של הרפואה המערבית. נעמיק במבט הוליסטי, נתבונן מהזוית של הרגש והרוח, נלמד לטפל במפגש פרטני, להחזיק מרחב במעגל ולהנחות טקסי מעבר.

הלימודים הינם באוריינטציה יישומית תוך שימת דגש על רכישת כלים פרקטיים. גישה זו מאפשרת להתחיל לעבוד כבר מהשנה הראשונה. 

גינקוסופיה היא לא רק שיטת אבחון וטיפול- היא דרך רוחנית, תרגול, ראיית עולם ודרך חיים. תלמידות גינקוסופיה מצטרפות למעגל וקהילה של נשים, אחיות לדרך התומכות אחת ברעותה בריפוי, בחגיגה ובאבל, והן בגדילה שלך. זוהי רשת תמיכה של נשים חכמות שיתמכו בך כך שתוכלי לגדול ולתת את המתנות שלך לעולם.

המפגש הגינקוסופי משלב אבחון ותשאול מעמיק הרואה את האישה השלמה יחד עם טיפול שיח דיאלוגי, מגע, ייעוץ לגבי תזונה, צמחי מרפא ואורח חיים ופעמים רבות מזמין גם נגיעה במימדים של רוח ונשמה. בנוסף למפגשים פרטניים, גינקוסופיות לומדות גם להדריך ולהנחות טקסים ומעגלי נשים ונערות.

על הגינקוסופיה
בוגרות שנה א' מספרות

 

זכיתי ללמוד במחזור הראשון, ימי הלימוד היו עבורי עוגן לאורך כל השנה, הזכירו לי את הרפואות העכשוויות והקדומות, אלו הפשוטות ואלו העמוקות יותר, את הכוח המרפא שיש לנו אחת עבור השניה. בכל שנות הלימוד שלי בעבר לא זכיתי לספוג כל כך הרבה רגישות ותבונה אישית ופוליטית שכל כך נחוצה לנו בימים אלו. השימוש בכלים שלמדתי הינו יום יומי , הקורס נתן לי את הבהירות והכלים ללוות נשים שעוברות הפלות, להדריך ולבצע בדיקות שד, להתאים אמצעי מניעה, לבצע מעקב של שישה שבועות אחרי לידה ובדיקה גניקולוגית תקופתית . ככל שאני עובדת יותר שנים ומרגישה חלק מהקהילה ברור עד בסיסיים ונחוצים הכלים האלו.

ליהי עמיצור לובל, מיילדת בית ומחברת הספר "לידה- מלאכת חיים". בוגרת המחזור הראשון של לימודי גינקוסופיה

 

מה שמשך אותי לקורס היה להיות חלק מקבוצה של חלוצות פורצות דרך בתחום חשוב זה. במהלך הקורס למדתי להקשיב לגוף, להבין מה הוא אומר, פגשתי נשות מקצוע מדהימות עם פתרונות טבעיים לבעיות נפוצות וגם פחות נפוצות. דרך רשימת הקריאה וצוות המרצות קיבלתי נגיעה בידע האין סופי וכלים כדי לדעת להיכן לגשת בהמשך כשיעלה צורך במידע נוסף. רכזות שאפשר לסמוך עליהן שילוו אותי במהלך הקורס הן בתהליכי למידה והן בתהליכים אישיים.

חיה שמעון, דולה, רפלקוסולוגית, גינקולוגית הוליסטית

הקורס הזה עובד כמו מנוע טורבו חזק. מרוה יודעת לרתום את המשתתפות בצורה שבונה יכולת שינוי גדולה עד לרמה של התמרה. נבנתה כאן תחנת כוח עצומה עם יכולת ריפוי לחברה הנשית כולה.

ליאת בן אדיבה, דולה, יועצת הנקה

 

הקורס הזה הוא מסע מעורר השראה אל תוך העולם הנשי השבטי. מהיום הראשון שהגעתי לשם נוצר הקסם – התחברתי למעגל של נשים חכמות שכבר יודעות כל כך הרבה על העוצמות הנשיות ורוצות להעמיק עוד ועוד. זכיתי לפגוש נשות מקצוע מדהימות ומרתקות שהכירו לי עולמות מגוונים מוכרים יותר ומוכרים פחות. העמקתי בחיבור שלי לוסת ולמחזוריות. למדתי על טקסים, על מקומות חדשים במיניות ועונג, על ליווי נשים, על הקשבה ותמיכה בכל רגע בחיי אישה, לא משנה באיזו דרך היא הולכת ובמה היא בוחרת. הבנתי המון על העולם בו אנחנו חיות, מה היה פעם, כמה השתנה וכמה עוד צריך לשנות… זה קורס עם ידע עצום שמספיק לחיים שלמים... כל כך שמחה שהמעגל שלנו ממשיך להתקיים ולרקום עוד חיבורים וקשרים ושיתופי פעולה. פשוט זכיתי! אין לי מספיק מילים להודות לך מרוה על מה שיצרת.

איריס גומס: מטפלת בשיטת ארויגו, שיאצו, רפלקסולוגיה ופרחי באך. בוגרת לימודי גינקוסופיה. מתמחה ומלווה נשים בתהליכי פוריות, הריון, מחזור ועיכול

bottom of page