BIRTH INTO BEING

 

 

 

קורס הכנה ללידה

 

האם שאלת את עצמך אי פעם כיצד הלידה שלך השפיעה על חייך?

חוויות חיים מוקדמות נשארות במוחנו הלא מודע ומעצבות אותנו כבני ובנות אדם, הן יוצרות את האמונות, הדפוסים והמיומנויות שלנו ומשפיעות על היכולת שלנו ליצור, לשתף ולאהוב.

בזמן ההריון והלידה ניתנת לנו הזדמנות מיוחדת להתחבר אל הקדושה, להיות חלק מתהליך הבריאה, לבחור מחדש, מתוך הבנה שיש בידינו את זכות הבחירה איך הסיפור הזה עומד להתחיל…..

שיטת BIRTH INTO BEING


השיטה פותחה במקורה כהכנה רוחנית, פיזית ורגשית ללידה. השימוש בטכניקות מהשאמניזם הסיבירי, הביא לשיחזור החיבור המקורי של הנשים ההריוניות, דבר שאיפשר להן להיות נוכחות בגוף שלהם באופן מלא בזמן הלידה. ההבנה שסיבוכים בלידה הם תוצאה של טראומה ונושאים בלתי פתורים אחרים, עזרה ליצור שיטת טיפול שמטרתה לרפא ולפתוח את הנתיב מכל מה שמונע מבעדנו להיות שלמים. הדרך שבה אנו נולדים היא גם הדרך בה אנו חיים ובלידה מודעת, אנו מבינים שיש השפעה לאיכות ההתעברות, ההיריון, הלידה ומשכב הלידה על הבריאות הפיזית והרגשית של הנשמה החדשה ועל הדור הבא שלנו בכללותו.

לכניסה לאתר של BIRTH INTO BEING

BIRTH INTO BEING מאפשרת לך:
 

 • לחזק את תחושת השייכות שלך בעולם

 • לבסס במערכת העצבים שלך נקודות התייחסות חדשות ליצירת אינטימיות

 • להגביר את זרם האוקסיטוצין (הורמון האהבה) בגוף

 • לעורר את היצירתיות ואת הכוח היוצר שבך לפעולה

 • להעמיק את הקשר עם העצמי הגבוה שלך, עם אנשים אחרים, ועם מקור החיים

 • לשנות את זיכרון טראומת הלידה והילדות שלך כדי להפסיק את הסבל הנובע מההעברה הבין דורית וליצור דור חדש, שגדל בתחושת שייכות, אהבה וביטחון

 • ללדת ללא פחד פרוייקט חדש, תינוק חדש ו/או אני חדש/ה

 

נושאי הלימוד בקורס

 • נעמיק אל תוך עולמנו הפנימי על מנת לפלס נתיב דרך המקומות אשר מהווים לנו מכשול בחיים וכדי למצוא מה הם הדברים היקרים לנו מכל.

 • נשנה את ההגדרות הבסיסיות במערכת העצבים שלנו, ניישר קו עם מהותנו האמיתית.

 • לידה היא משמעותית: מהי טראומת  לידה?

 • נקדד מחדש את המערכת הלימבית מדפוסים של הימנעות רגשית על ידי יצירת זכרונות חדשים של היותך נוצרת, גדלה ברחם, נולדת ויונקת בנסיבות בטוחות ומלאות אושר.

 • צרי לך נקודות התייחסות חדשות המאפשרות לך להיות בנינוחות רגשית הנובעת מתוך חיבור עמוק לכוונה המודעת שלך ומתוך גבולות בריאים.

 • נלמד לכבות את הפעולות המחבלות בעצמנו ואת מנטליות הקורבן דרך הבאת שלושת חלקי המוח האחראים על התפקוד החושב, הרגשי והרוחני שלנו לפעימה הרמונית.

 • נעורר ונזמין את "זקנת השבט" הפנימית שלך ( Elder, Abuela)- החכמה הפנימית העמוקה ביותר שלך, להיות לך למורת דרך.

החותם הלימבי

בתוך כל תא בגופנו אנו נושאים "חותם" (המכונה החותם הלימבי) הוא מתחיל להיווצר לפני שאנחנו נולדים. אם גופנו הרגשי מוצף בחרדה וסטרס במהלך תקופה מוקדמת זו, אנו נוטים ליצור חיים המלאים באסטרטגיות התמודדות לא יעילות ודפוסי התנהגות שאינם משרתים אותנו. 

על ידי שינוי ההטבעה הלימבית שלנו נפתחת בפנינו הזדמנות פז להפוך מחדש לבוראים של חיינו. החותם הלימבי הוא הנווט הרגשי שלנו, הוא מכתיב את הציפיות ואת התגובות שלנו, את הדברים שאנחנו אוהבים ולא אוהבים, את הנטיות שלנו, את ההעדפות וההתמכרויות שלנו, את ההתנגדויות ואת החרדות. זו הסיבה לכך שכל כך קשה להפסיק דפוסי התנהגות והתמכרות מסוימים באמצעות מאמץ מחשבתי, שכן הם מעוגנים בחלק אחר של המוח, שאינו נשלט באמצעות תהליך קוגניטיבי.

החותם הלימבי קובע מתי אנחנו מרגישים בטוחים ומתי לא, ללא קשר לרמה האובייקטיבית של הסכנה. הוא משפיע על יכולות הלמידה שלנו, על היצירתיות שלנו, על היכולת שלנו להביע את עצמנו ולקשור קשר אינטימי. הוא קובע את היכולת שלנו ליצור חברויות, להיות מאושרים, לייצר כושר עמידות בסיסית בחיים, לנהוג באדישות או לחוש תסכול.

החותם הלימבי משפיע גם על הדינמיקה הבינאישית ועל הפניות הרגשית ביחסים עם החברים והמשפחה שלנו. הוא משפיע על היכולת שלנו להימצא במודעות מלאה לרגשות של עצמנו וליכולת שלנו לאזן גבולות בריאים של אמפתיה כלפי אחרים. נשים נוטות ללדת באותו אופן שבו הן עצמן נולדו בשל החותם הלימבי. התהליכים והתרגילים של השיטה מאפשרים לנו להציף זיכרונות לא מודעים אל פני השטח ולשנות את מידת ההשפעה שלהם עלינו. 

 

על המנחה

נילי גולדנברג

מנחת הסדנה - מיילדת בהכשרתה

מיילדת, מלמדת ומכשירה מורים בשיטה Birth Into Being, אשת רפואה ואמנית.

היא הוכשרה כמיילדת בארצות הברית בבית הספר למיילדות "Maternidad La Luz", גרה 7 שנים במקסיקו וגואטמלה, במהלכן גרה עם מיילדות מאיה ולמדה טכניקות מיילדות מסורתיות ורפואה עממית מקסיקנית.

 

נילי מאמינה שהלידה היא מקודשת, שיש לשמור על הנס הטבעי והיומיומי הזה באהבה, בכבוד, במגע עדין ובהבנה של חשיבותו של אירוע זה על איכות החיים של הנשמה החדשה שמגיעה.

 

בעברה היתה מעצבת תלבושות בתעשיית הקולנוע והטלויזיה ומעצבת אופנה. 

נילי למדה גם תיאטרון והנחיית קבוצות.

היא דוברת עברית, ספרדית ואנגלית.

נילי.png
 

למי זה מתאים?

 • הקורס מיועד לנשים ולזוגות בהריון וכהכנה לקראת כניסה להריון.

פרטים טכניים

הקורס מורכב מסדרת מפגשים בימי שישי בשעות 9:00-14:00

מיקום: הקורס יערך באמ"ן, קרית טבעון.

 

עלות הקורס: 
1200 ש"ח לאישה
1700 ש"ח השתתפות כזוג

*העלות כוללת את שכר הלימוד וכיבוד.

 

משתתפות מספרות

״כל החיים שלי טיפלתי בעצמי בהמון שיטות ומקומות, ועדיין תמיד נשאר איתי בור שחור של כעס ועצב שלא הצלחתי להוציא מתוכי, התחושה שלי הייתה ברורה מאד שאני צריכה להשתתף בסדנא למרות שתהיתי מה אפשר לעשות במספר ימים מועט כל כך. אחרי שלושה ימים של עבודה אינטנסיבית ומבורכת אני יכולה להגיד שהוסר ממני צל כל כך גדול שהעיב על היכולת שלי להיות אני במלואי. אני מודה על המתנה שקיבלתי ומודה לנילי שהחזיקה את המרחב, אותי ואת כל הקבוצה, בתבונה עמוקה, אהבה וריפוי.״

בתיה פולר, נולדה בישראל, גרה בגואטמלה

"עבודה זו תועיל לכל בן אנוש. היא מסייעת להיכנס לשקט ושלום פנימי ולזרום עם החיים. היא אפשרה לי לחוות בצורה ברורה יותר את המשמעות של תהליך ההריון שלי וזה נתן לי שקט נפשי ואני מרגישה ברת מזל לא לפחד יותר שמשהו עלול להשתבש בהריון. אני בוטחת בתהליך הטבעי. "

לונה לייבה, רופאה, טפוסטלן, מקסיקו

"אני רואה את Birth Into Being כתהליך חובה לכל ישות מודעת המתעוררת בדרכם הרוחנית. כולנו מרפאים אחד את השניה, וזו הצעה אמיתית להתחבר מחדש בתרגילי ריפוי מעשיים עם האני הגבוה ביותר שלנו, הפוטנציאל הגבוה ביותר שלנו לאהבה וחמלה, המקור. ממליצה בחום על נילי גולדנברג ועל דרכיה המאירות. אשמח להמשיך את מסע ה- BIB בעתיד. "

ג'איה פרט, צרפת

אל תפסיק לעבוד על עצמך. זו המתנה הכי טובה שאתה יכול להעניק לילדים שלך"

פליצ׳ה גליאזי צ׳אין, רופא, פואבלה, מקסיקו

"מעל לכל הייתי אומרת שהסדנה עזרה לי לפגוש את בני בלידתו וגם עכשיו, כשהוא כבר בן כמה שבועות. עם הסדנא קיבלתי את המודעות לחשיבות הטיפול במהלך הלידה והחיים המוקדמים. הייתה לו לידה טבעית, קבלת פנים אוהבת בעולם הזה. ואני מנסה להיות אוהבת וסבלנית איתו בחינוך שלו, כי אני יודעת שמה שקורה בשלב הראשון של החיים האלו הוא משמעותי מאוד. "

ולנטינה סוליס, נולדה בקוריאה הדרומית, גרה במקסיקו

״חשוב מאוד שכל האבות והאמהות המצפים לתינוק יעברו את הקורס הזה. על ידי העמקת ההבנה של רגשותינו מתאפשר לנו לחיות באופן שלם את חווית ההגעה של תינוק לעולם.״

מרקו ג'יקומוזי, פרמו, איטליה

 ״הסדנה הזו הייתה המתנה הכי טובה שיכולתי להעניק לתינוקת שלי לפני שהוא נולדה אני מאוד נרגשת שהכרתי אותה מהמקום הזה של בהירות, ביטחון ונוכחות.

עשיתי את הקורס בהריון עם בתי השנייה, היא נולדה בבית בלידה נרתיקית, לאחר הלידה הראשונה שלי שהייתה בניתוח קיסרי.״

ביאטריס פינדה, פואבלה, מקסיקו

 

מפגש חשיפה

במפגש החשיפה יוקרן הסרט "Birth As We Know It" סרט דקומנטרי ששינה את הדרך בה נשים יולדות בכל העולם. סרט שמביא זווית חדשה על מה אפשרי בלידה טבעית.
 

9/7/2020 | חמישי | 20:00-22:00 | קרית טבעון | כתובת תימסר בהרשמה