top of page

לימודי גינקוסופיה
חכמת האישה השלמה
הכשרת מטפלות בליווי ותמיכה בנשים ובנערות מתוך ראייה קהילתית, הוליסטית ופמיניסטית

 

גינקוסופיה.jpg
גינקוסופיה.jpg

ההרשמה החלה לשנת הלימודים הקרובה! 
בואי לימים הפתוחים ללימודי גינקוסופיה:
יום א' | 14.4 | 17:30-20:00
יום ה' | 9.5 | 17:30-20:00
יום ה' | 23.5 | 17:30-20:00

מהי הגינקוסופיה?

 

גינקוסופיה - חכמת האישה השלמה (גינקה- אישה,  סופיה- חכמה) הינו מקצוע העוסק בליווי נשים לאורך כל שלבי החיים. הגינקוסופיה משלבת ידע קדום של רפואת נשים שבטית מרחבי העולם עם ידע מערבי מודרני הנלמדים מתוך תפיסת עולם קהילתית, הוליסטית ופמיניסטית. הגינקוסופיה היא גישה, תורה רוחנית ומעשית, דרך חיים, תרגול, וכן שיטת אבחון וטיפול.

גינקוסופית היא האישה החכמה של השבט - אשת המרפא. כגינקוסופית תלמדי כיצד ללוות נשים ונערות בנושאים של בריאות נשית - דרך מפגשים פרטניים, הנחיית טקסים והדרכת סדנאות.

 

הלימודים מיועדים לנשים חלוצות עם קריאה עמוקה להיות דור מייסד של מקצוע חדש ועתיק, להקים ולפתח קליניקות קהילתיות ולהרחיב את מעגל התמיכה של נשים עבור נשים. בוגרות לימודי גינקוסופיה הן שליחות של ריפוי נשי בכל מקום אליו יגיעו. היזכרות בחכמה הנשית וריפוי הנשיות מאפשרים את ריפוי החברה והעולם.  

 

*המפגש הגיניקוסופי משלים ואינו מחליף טיפול רפואי גיניקולוגי.

פתיחת שנה.jpg

"הקמתי את מסלול הלימודים כי ראיתי שפונות אליי המון נערות ונשים שלא מקבלות את המענה שמגיע להן וראיתי שלא אוכל לטפל בכולן בעצמי. אין דבר שיותר מרגש אותי מלראות את הבוגרות מביאות את הרפואה שלהן לנשות העולם. אלו הלימודים שחיפשתי עבור עצמי..."

 

מרוה זוהר - מיילדת, משוררת, פעילה פמיניסטית ומייסדת הגישה הגינקוסופית

למי הלימודים מיועדים
circle.jpg
למי הלימודים מיועדים?

 

נשים שיש להן קריאה ללוות, לטפל ולהדריך נשים ונערות בכל מעגלי החיים, ולהנגיש חכמה נשית גם לגברים ולילדים. לנשות מקצוע המטפלות בנשים – מיילדות, רופאות, פסיכולוגיות, עו"סיות, אחיות, דולות, מטפלות ברפואה משלימה, יזמיות חברתיות, מנהיגות וכדומה. כמו כן, הלימודים מתאימים לנשים המגיעות עם חוויות חיים וחכמת חיים.

מבנה הלימודים
מבנה הלימודים

כיום הלימודים מתקיימים במתכונת של שנה אחת - שנת המבוא.

לימודי גינקוסופיה נמשכים ארבע שנים, שלוש שנות לימוד- ושנה רביעית התמחות:

שנה א' - שנת מבוא, מלווה גינקוסופית

שנה ב' - שנת העמקה, גינקוסופית מוסמכת

שנה ג' - שנת חקירה, גינקוסופית בכירה

שנה ד' - שנת התמקצעות, גינקוסופית מומחית

 

הסילבוס הלימודי נשען על ​מעגל הרפואה הגינקוסופי. המעגל מורכב משנים עשר שערים ומשש עשרה אימהות ארכיטיפיות, דרכן אנו פוגשות כלי עבודה מגוונים ונקודות מבט שונות. במהלך שנות הלימודים יתקיימו שני צירי למידה:

חכמת השערים:

בכל שער אנו נתבונן בהיבטים חברתיים-מגדריים המשפיעים על בריאות, נלמד על האבחנות ודרכי הטיפול של הרפואה המערבית. נעמיק במבט הוליסטי, נתבונן מהזווית של הרגש והרוח, נלמד לטפל במפגש פרטני ולהנחות טקסי מעבר. לצד ראייה רחבה ומעמיקה, ללימודים יש אוריינטציה יישומית חזקה תוך שימת דגש על רכישת כלים הניתנים ליישום.
כל שנה מורכבת מ-4 שערים שונים ובשנה הרביעית ללימודים תערך התמקצעות בשתי אמהות ושני שערים על פי בחירה. לפניכן 12 השערים:

דם

מחזוריות

מיניות

אהבה

פוריות

יצירה

לידה

התמסרות

אימהות

מרכוז

גוף

בריאות (וחולי)

שאול

יעוד

מעבר

מלכות

זיקנה

חכמה

מוות

שחרור

נשמה

הארה

חיים

בחירה

חכמת האימהות:

בנוסף לשערים, 16 אימהות ארכיטיפיות מלוות את לימודי הגינקוסופיה כל אחת מביאה את חוכמתה, עוצמותיה, כוחה ותמיכתה. הכוהנת, הנביאה, הדורשת, המגשימה, הלוחמת, האוהבת, הפראית, האם, המרפאה, המיילדת, המקוננת, הטווה, המכשפה, הזקנה, בעלת האוב, הלוויה. 

צוות ההוראה
מרוה זוהר
מייסדת והוגה של הגישה הגינקוסופית

מיילדת, גינקוסופית, מטפלת ארויגו, משוררת ופעילה פמיניסטית. מייסדת הקליניקה הקהילתית לנשים ביפו. בעלת תואר ראשון בביולוגיה ומדעי הרוח ותואר שני בכתיבה יוצרת. מנכ"לית ומייסדת 'אדמת מרפא נשית' והוגת התוכנית הטיפולית הייחודית. בגיל 16 הקימה את האוהל האדום, בגיל 17 סיימה לימודי דולות ובגיל 22 סיימה לימודי מיילדות קהילתית בארה"ב. עבדה כמיילדת באפריקה, צפון אמריקה וישראל. חייתה תקופה אצל האינדיאנים בשבט הלקוטה והוסמכה במזיגת מים בטקס האיניפי (סווט לודג'). מזה 15 שנה אוספת ידע מסבתות, מיילדות ומרפאות מסורתיות ברחבי העולם. עוסקת ברפואת צמחים, מטפלת ומלווה נשים סביב נושאים של בריאות נשית ובמצבי משבר, בעלת ידע נרחב בפוסט-טראומה.
ספרה "הפלא הוא, תמיד היה, אינוספי כמו הצער" ראה אור בהוצאת טנג'יר וזכה במענק של משרת התרבות.

IMG_20210918_174725_edited.jpg
שירה-אור מגלהיה
מורה ומרכזת שנה א' של לימודי הגינקוסופיה

גינקוסופית, רקדנית, משוררת. בוגרת המחזור השלישי של לימודי גינקוסופיה

מלווה ומטפלת גינקוסופית - בחיבור לגופנפש, חמלה ומיינדפולנס. מלווה נשים סביב מחזוריות, מיניות, לידה, הפלה, תהליכי ריפוי ותהליכי אבל. מנחת קורס "מעגל נשים מהבטן" ומעגלי נשים, מנחת טקסים.

בוגרת קורסי ACT - תרפיה מבוססת קבלה ומחויבות.

מורה לתנועה, אימפרוביזציה ומחול מקודש ופראי.

306315839_10224827670992201_2446029389510830089_n.jpg
ניצן סגל
מורה ומרכזת שנה א' של לימודי הגינקוסופיה

ניצן סגל
תומכת היריון ולידה, בוגרת המחזור ג' של לימודי גינקוסופיה, בוגרת ביומכניקה של הלידה ותקשורת בשדה הלידה (b.o.t). מלווה נשים ומשפחות ללידה ולאחריה. תומכת בתהליכי הפלה, ליווי גינקוסופי דרך שיחה, טיפולי מגע וטקס. מנחה סדנאות של מחזוריות נשית מודעת וטקסים נשיים. 
 

תמונה של WhatsApp‏ 2024-02-12 בשעה 12.56_edited.jpg
הילה ריצ'י
קורס רפואת הצמחים בראי האישה

הילה ריצ'י
הרבליסטית קלינית, לקטית ורוקחת טבעית. 
מטפלת ברפואה טבעית באמצעות צמחי מרפא, תזונה, דיקור סיני, ועיסוי רחם בשיטת סובאדה.
חוקרת את פלאי המחזוריות הנשית ואת החיבורים שבין גוף-נפש-רוח. 
מלמדת את קורס רפואת הצמחים בראי האישה, בשנה א' של לימודי הגינקוסופיה. 
בנוסף, מרצה במכללת כרכור בקורס ליקוט צמחי מרפא הוליסטי.
ומנחה בתוכנית ההרבליסט קליני.

20210510_180712.jpg
מרצות אורחות
נשות מקצוע מובילות בתחומן

נשות מקצוע מובילות בתחומן – רופאות, מיילדות, הרבולוגיות, פיזיותרפיסטיות רצפת אגן ועוד.

מורות נוספות.jpg
בוגרות מספרות
בוגרות מספרות
עינת לב.JPG
עינת לב
גינקוסופית, מלווה נשים בתהליכי הקשבה לרחם. מרותקת ומוקסמת מנפלאות הגוף, הנשי בעיקר. נוגעת ברחם באהבה ועורכת עיסוי רחם מסורתי. מנחת שיטת המודעות לפוריות ואוהבת להקשיב. נשואה באהבה ואם לארבעה.

"יש בי הבנה עמוקה שעברתי איתך טקס חניכה מאד משמעותי בשנה הזאת, אני מרגישה שעדיין קורה לי מן download כזה של היכולות הנשמתיות שלי ושל החשמל שיש לי בידיים, אני מרגישה שקיבלתי רשות עצומה, לגעת ולטפל ולהקשיב, ולהדריך, פשוט להיות שם בשבילי, בשביל נשים אחרות, כל זה בזכותך, ממש אני מוצאת עכשיו בהיסטוריה המשפחתית שלי שבאמת באתי ממשפחה של מכשפות, גם סבתא גם סבא אבא, אני פשוט רוצה לומר לך תודה גדולה ועצומה על זה, רק שתדעי שאני מלאת הוקרה והערכה, ממש ממש תודה".

שרה.JPG

שרה סהאלו אלבז

מטפלת מסורתית הוליסטית, מחוברת לידע העתיק ולכוח הריפוי של הסבתות והאימהות האתיופיות. מטפלת NLP מוסמכת ומנחת קבוצות בשיטת התבוננות והתמקדות. מלווה ומטפלת בנשים עם בעיות פוריות, איזונים הורמונליים, באמצעות עיסוי רחם, צמחי מרפא וטיפול אנרגטי. בוגרת לימודי גינקוסופיה. (צילום אילת לנדאו)

"החודש היו אצלי בקליניקה 43 נשים לליווי אחרי הפלה ושחרור רסיסי נשמות. 24 מהן נקלטו להריון. רופאת נשים בת 52 שנכנסה להריון בעזרת הטיפול המסורתי שלנו וילדה בת בחורה בלידה מדהימה. 15 נערות שכבר לא סובלות מחזור וווסת. 4 נשים שניצלו מכריתת כרם בזכות עיסוי הרחם והמוק (משקה הפלאים). אני מרגישה שרק אחרי שפגשתי בך העזתי לצאת עם המתנות שלי לעולם אז תודה רבה ששמת לי רוח בכנפיים".

ליהי.JPG

ליהי עמיצור לובל
מיילדת בית ומחברת הספר "לידה - מלאכת חיים".

בוגרת לימודי גינקוסופיה.

"זכיתי ללמוד במחזור הראשון של לימודי הגינקוסופיה. ימי הלימוד היו עבורי עוגן לאורך כל השנה, הזכירו לי את הרפואות העכשוויות והקדומות, אלו הפשוטות ואלו העמוקות יותר, את הכוח המרפא שיש לנו אחת עבור השנייה. בכל שנות הלימוד שלי בעבר לא זכיתי לספוג כל כך הרבה רגישות ותבונה אישית ופוליטית שכל כך נחוצה לנו בימים אלו. השימוש בכלים שלמדתי הינו יום יומי , לצד ההכשרה שלי כמיילדת, הקורס נתן לי את הבהירות והכלים ללוות נשים שעוברות הפלות, להדריך ולבצע בדיקות שד, להתאים אמצעי מניעה, לבצע מעקב של שישה שבועות אחרי לידה ובדיקה גניקולוגית תקופתית. ככל שאני עובדת יותר שנים ומרגישה חלק מהקהילה ,ברור לי עד כמה בסיסיים ונחוצים הכלים האלו."

טופס מתעניינות
כתבו עלינו
מן התקשורת

bottom of page