top of page

לימודי גינקוסופיה-חכמת האישה השלמה

 

אנו שמחות להזמין אותך לקחת חלק במחזור השלישי של לימודי גינקוסופיה- חכמת האישה השלמה

להרשמה לימים הפתוחים ולראיונות:  https://forms.gle/wZrUbvR7wg9v13247

 

 

"זכיתי ללמוד במחזור הראשון , ימי הלימוד היו עבורי עוגן לאורך כל השנה, הזכירו לי את הרפואות העכשוויות והקדומות, אלו הפשוטות ואלו העמוקות יותר, את הכוח המרפא שיש לנו אחת עבור השניה. בכל שנות הלימוד שלי בעבר לא זכיתי לספוג כל כך הרבה רגישות ותבונה אישית ופוליטית שכל כך נחוצה לנו בימים אלו. השימוש בכלים שלמדתי הינו יום יומי , הקורס נתן לי את הבהירות והכלים ללוות נשים שעוברות הפלות, להדריך ולבצע בדיקות שד, להתאים אמצעי מניעה, לבצע מעקב של שישה שבועות אחרי לידה ובדיקה גניקולוגית תקופתית . ככל שאני עובדת יותר שנים ומרגישה חלק מהקהילה ברור עד בסיסיים ונחוצים הכלים האלו". 

                             -ליהי עמיצור לובל, מיילדת בית ומחברת הספר "לידה- מלאכת חיים". בוגרת המחזור הראשון של לימודי גינקוסופיה

 

אודות הלימודים:

כשקיבלת וסת בפעם הראשונה, כשהתחלת להתנסות במיניות, כשקרו לך דברים שלא רצית, או שלא ידעת אם את רוצה. כשניסית גלולות והן שיגעו אותך, או סידרו אותך, כשהיו לך דלקות חוזרות בדרכי השתן, ולקחת אנטיביוטיקה וזה לא עזר בכלל ורק חזר. כשהתאהבת והתחייבת לזוגיות והשתנית, כשמשהו כאב כשניסית לעשות אהבה. כשלא הצלחת להיכנס להריון, כשנכנסת להריון לא רצוי, כשעברת הפלה, ואולי גם ועדה משפילה, או לידה שקטה. כשהרית, וילדת והנקת והיית לאם, כשהלידה היתה אורגזמית או טראומטית, או גם וגם. כשאיבדת את עצמך, ומצאת מחדש, כשהתגלה הגוש בשד, כשנפרדת מהרחם. כשזכרון פגיעה מהילדות פתאום הציף אותך, כשהתקרבה הווסת האחרונה עם כל השינויים, כשהזוגיות נשברה, כשהמוות פקד את ביתך....

 

מי היתה שם איתך?

למה באמת היית זקוקה?

איך זה היה יכול להיות אילו היתה מישהי, יודעת, ללוות ולייעץ. להקשיב, לראות אותך, אותך באמת, אותך כולך?

לבוא איתך לבדיקות רפואיות, להחזיק לך את היד ולנשום, להבין ביחד איתך מה כל האפשרויות, לשמוע את שלל הקולות. להעניק טיפול, לאבחן בדרך נשית, לייעץ בעזרת ידע עתיק על צמחים ותזונה ותנועה, לבנות איתך טקס מעבר, טקס חניכה, טקס חגיגה, טקס ריפוי, התאבלות, שחרור, אישי שלך מול עצמך או במעגל של חברות ואהובות שיתכנס במיוחד בשבילך.

 

ומה אם המישהי הזאת, זו שאליה נערה או אישה פונה, מה אם האישה הזו יכולה להיות את?

אולי זו כבר את ועכשיו הזמן לצאת עם זה החוצה, לקרוא לזה בשם, להתפרנס מזה בשפע ובכבוד?

 

בוגרות לימודי גינקוסופיה כבר עושות בדיוק את זה! הביקוש רב והגיע הזמן להכשיר מחזור נוסף של גינקוסופיות.

 

אם את מתעוררת כשאת קוראת את המילים האלו, ואת רוצה להיות אותה אישה חכמה אליה נערות ונשים יכולות לפנות- בואי ללמוד אתנו.

המחזור השלישי של לימודי גינקוסופיה ייפתח בנובמבר 2019. לאור הביקוש הרב, ותובנות של 50 הבוגרות של המחזורים הקודמים, הפעם הלימודים נפתחים במתכונת מורחבת: מסלול לימודים רב שנתי (כאשר ניתן להתחיל ללוות נערות ונשים כבר בשנה הראשונה).

 

מטרת הלימודים: להכשיר מטפלות בליווי ותמיכה בנשים ובנערות מתוך ראייה קהילתית, הוליסטית ופמיניסטית.

 

הלימודים מיועדים לנשים חלוצות, בעלות קריאה עמוקה להיות דור מייסד של מקצוע חדש ועתיק, נשים שרוצות לקחת חלק בהגשמה של אדמת מרפא נשית, להקים ולפתח קליניקות קהילתיות ולהרחיב את מעגל התמיכה של נשים עבור נשים בכל שלבי החיים.

 

מחויבות חברתית ומלגות:

אנו שמחות להציע שתי מלגות של 50% לשתי נשים שידיגמו כי יש להן יכולת להנגיש את הטיפול הגינקוספי כטיפול המותאם לכל המגזרים והאוכלוסיות בחברה (למידע נוסף)

 

לימודים שהם שליחות:

באמ"ן- אדמת מרפא נשית, אנו מקדישות הרבה מחשבה לקיימות ולפיתוח עסקים מניבים ברוח העמותה אשר יאפשרו לנו לתמוך בנשים רבות לאורך זמן. בחזון שלנו אמ"ן פורחת כמרכז של חכמה וחגיגה נשית אשר בתוכה יש מקום מוגן לכאב ולטראומה. תלמידות בית הספר לגינקוסופיה יוכשרו כמטפלות אשר ישתלבו בקהילת המרפא, בקליניקות הקהילתיות ברחבי הארץ וישמשו כשליחות של ריפוי נשי בכל מקום אליו יגיעו. 

 

מבנה הלימודים:

מעגל הרפואה הגינקוסופי מורכב משנים עשר שערים ושש עשרה אמהות (ארכיטיפיות) דרכן אנו פוגשות כלי עבודה מגוונים ונקודות מבט שונות.

 

בכל שער נתבונן בהיבטים חברתיים מגדריים המשפיעים על בריאות, נלמד על האבחנות ודרכי הטיפול של הרפואה המערבית. נעמיק במבט הוליסטי, נתבונן מהזוית של הרגש והרוח, נלמד לטפל במפגש פרטני ולהנחות טקסי מעבר. לצד ראייה רחבה ומעמיקה, ללימודים יש אוריינטציה יישומית חזקה תוך שימת דגש על רכישת כלים הניתנים ליישום. גישה זו מאפשרת להתחיל לעבוד כבר מהשנה הראשונה. 

גינקוסופיה היא לא רק שיטת אבחון וטיפול- היא דרך רוחנית, תרגול, ראיית עולם ודרך חיים. תלמידות גינקוסופיה מצטרפות למעגל וקהילה של נשים, אחיות דרך אשר נמצאות שם עבורך הן בריפוי האישי שלך, בחגיגה ובאבל, והן בגדילה שלך. זו רשת מסועפת של נשים חכמות שרק רוצות לאפשר לך לגדול ולתת את המתנות שלך לעולם.

המפגש הגינקוסופי משלב אבחון ותשאול מעמיק הרואה את האישה השלמה יחד עם טיפול שיח דיאלוגי, מגע, ייעוץ לגבי תזונה, צמחי מרפא ואורח חיים ופעמים רבות מזמין גם נגיעה במימדים של רוח ונשמה. בנוסף למפגשים פרטניים, גינקוסופיות לומדות גם להדריך ולהנחות טקסים ומעגלי נשים ונערות.

למי זה מיועד:

 • נשות מקצוע המטפלות בנשים בכל שלבי החיים – מיילדות, רופאות, פסיכולוגיות, עו"ס, אחיות, דולות, מטפלות ברפואה משלימה, יזמיות חברתיות, מנהיגות וכדומה. כמו כן, הקורס יכול להתאים לנשים אשר מגיעות עם חוויות חיים וחכמת חיים, אם את חושבת שהקורס יכול להתאים לך נשמח לשמוע ממך.

 • נשים אשר מסוגלות ומעוניינות להתחייב למסלול לימודים דינאמי, שעודו בהתהוות

 • נשים שפנויות להתמסר ללימודים, ומוכנות להתמודד עם חומר מורכב ומעמיק הן מבחינה עיונית והן מבחינה נפשית

 • נשים שיש להן קריאה ללוות, לטפל ולהדריך נשים ונערות בכל מעגלי החיים, ולהנגיש חכמה נשית גם לגברים ולילדים

דרישות הלימודים:

 • 90% נוכחות

 • תשלום שכר לימוד (ניתן לפרוס עד שמונה תשלומים שיימסרו ביום פתיחת הלימודים)

 • הגשת עבודות עיוניות וקריאת חומר עיוני בעברית ובאנגלית

 • הכנת פרזנטציות לשאר משתתפות הקורס

 • פרויקט קהילתי וסטאז' מעשי לכל אורך הלימודים

 • משך הלימודים: ארבע שנים אקדמיות (שמונה חודשים: נובמבר עד יוני)

 • בשנה א' ניפגש בימי שני ושלישי בקמפוס של אדמת מרפא נשית. בימי חמישי יתקיימו לימודים מהבית בקבוצות לפי אזור מגורים. בכל שבוע תגיש כל קבוצה מבחן בית

 • חלק מהמפגשים יתקיימו בטבע. לעיתים יתקיימו ימי לימוד ארוכים יותר שיסתיימו בשעות הערב

 

שכר הלימוד כולל: שלושה ימי לימוד בשבוע (אחד מהבית ושניים בקמפוס של אמ"ן), סטאז' מעשי, תרגול וסופרוויז'ן, שני ריטריטים הכוללים לינה, טקסים וסדנאות יצירה, גישה למאגר טקסטים וחומרי לימוד, סיורים וימים מיוחדים כגון: סווט לודג', ימי ליקוט צמחי מרפא ועוד. שכר הלימוד אינו כולל ספרי לימוד וחומרי יצירה

 

מיקום: הלימודים יתקיימו באדמת מרפא נשית (אמ"ן), אנו נמצאות כרגע בשלבי איתור קרקע ולכן מיקום הלימודים ימסר בהמשך, יש לקחת בחשבון את האפשרות שהמיקום ישתנה במהלך שנות הלימודים.

 

 

 

צוות ההוראה:

"הקמתי את מסלול הלימודים כי ראיתי שפונות אליי המון נערות ונשים שפשוט לא מקבלות את המענה שמגיע להן וראיתי שלא אוכל לטפל בכולן בעצמי. אין דבר שיותר מרגש אותי מלראות את הבוגרות מביאות את הרפואה שלהן לנשות העולם. אלו הלימודים שחיפשתי עבור עצמי..."

                                              -מרוה זוהר

מרוה זהר: מייסדת הגישה הגינקוסופית. מיילדת, מטפלת ארויגו, משוררת ופעילה פמיניסטית. מייסדת הקליניקה הקהילתית לנשים ביפו. בעלת תואר ראשון בביולוגיה ומדעי הרוח ותואר שני בכתיבה יוצרת. מנכ"לית ומייסדת 'אדמת מרפא נשית'.

בגיל 16 הקימה את האוהל האדום, בגיל 17 סיימה לימודי דולות ובגיל 22 סיימה לימודי מיילדות קהילתית בארה"ב. עבדה כמיילדת באפריקה, צפון אמריקה וישראל. חיה תקופה אצל האינדיאנים בשבט הלקוטה והוסמכה במזיגת מים בטקס האיניפי (סווט לודג'). מזה 15 שנה אוספת ידע מסבתות, מיילדות ומרפאות מסורתיות ברחבי העולם. עוסקת ברפואת צמחים, מטפלת ומלווה נשים במצבי משבר ובעלת ידע רחב בפוסט-טראומה. 

רכזות ועוזרות הוראה: בוגרות לימודי גינקוסופיה ונשים חכמות בזכות עצמן.

מרצות אורחות: נשות מקצוע מובילות בתחומן – רופאות, מיילדות, הרבולוגיות, פיזיותרפיסטיות רצפת אגן ועוד.

 

דמי הרשמה: 500₪ (יקוזזו משכר הלימוד)

מחיר מלא עבור שנת לימודים- שנה א': 14,000₪

הרשמה במהלך הימים הפתוחים: 13,500₪

מחיר בהרשמה מוקדמת: 13,800₪ עד לתאריך 1/8/19

 

 

 

*אין החזר על דמי הרשמה*

במקרה של ביטול לימודים עד 9/11/19, יינתן החזר על 70% משכר הלימוד.

לאחר מכן לא יתאפשר החזר.

הקבלה לקורס מותנית בראיון ובדיקת התאמה הדדית.

 

ימים פתוחים וראיונות:

 

17/6/2019

עמק חפר

 

25/6/2019

תל אביב

 

לקבלת מידע נוסף ושיבוץ ליום פתוח וראיון מלאי את הטופס ונחזור אליך בהקדם: https://forms.gle/wZrUbvR7wg9v13247

 

ליצירת קשר ומידע נוסף:

holisticgyno@gmail.com

 

בוגרות מספרות:

"הקורס הזה עובד כמו מנוע טורבו חזק. מרוה יודעת לרתום את המשתתפות בצורה שבונה יכולת שינוי גדולה עד לרמה של התמרה. נבנתה כאן תחנת כוח עצומה עם יכולת ריפוי לחברה הנשית כולה. "

 

-ליאת בן אדיבה, דולה, יועצת הנקה

"מה שמשך אותי לקורס היה להיות חלק מקבוצה של חלוצות פורצות דרך בתחום חשוב זה. במהלך הקורס למדתי להקשיב לגוף, להבין מה הוא אומר, פגשתי נשות מקצוע מדהימות עם פתרונות טבעיים לבעיות נפוצות וגם פחות נפוצות. דרך רשימת הקריאה וצוות המרצות קיבלתי נגיעה בידע האין סופי וכלים כדי לדעת להיכן לגשת בהמשך כשיעלה צורך במידע נוסף. רכזות שאפשר לסמוך עליהן שילוו אותי במהלך הקורס הן בתהליכי למידה והן בתהליכים אישיים."

 

-חיה שמעון, דולה, רפלקוסולוגית, גינקולוגית הוליסטית

"הקורס הזה הוא מסע מעורר השראה אל תוך העולם הנשי השבטי. מהיום הראשון שהגעתי לשם נוצר הקסם – התחברתי למעגל של נשים חכמות שכבר יודעות כל כך הרבה על העוצמות הנשיות ורוצות להעמיק עוד ועוד. זכיתי לפגוש נשות מקצוע מדהימות ומרתקות שהכירו לי עולמות מגוונים מוכרים יותר ומוכרים פחות. העמקתי בחיבור שלי לוסת ולמחזוריות. למדתי על טקסים, על מקומות חדשים במיניות ועונג, על ליווי נשים, על הקשבה ותמיכה בכל רגע בחיי אישה, לא משנה באיזו דרך היא הולכת ובמה היא בוחרת. הבנתי המון על העולם בו אנחנו חיות, מה היה פעם, כמה השתנה וכמה עוד צריך לשנות… זה קורס עם ידע עצום שמספיק לחיים שלמים... כל כך שמחה שהמעגל שלנו ממשיך להתקיים ולרקום עוד חיבורים וקשרים ושיתופי פעולה. פשוט זכיתי! אין לי מספיק מילים להודות לך מרוה על מה שיצרת."

 

-איריס גומס: מטפלת בשיטת ארויגו, שיאצו, רפלקסולוגיה ופרחי באך. בוגרת לימודי גינקוסופיה. מתמחה ומלווה נשים בתהליכי פוריות, הריון, מחזור ועיכול

bottom of page