top of page

 

אירועי פתיחת הספרייה הנשית של אמ"ן לכבוד שבוע הספר

חדר משלך – קוראות יחד בזום

16-19.6

הקריאה המשותפת בטקסטים מעניקה להם חיים מחודשים, בונה קהילה ומעמיקה את הידע הנשי. חדרי קריאה הם פרוייקט נשי לעידוד קריאה, כתיבה ולהעברת ידע.

אנחנו זורעות יחד את הזרעים לעשייה נשית תומכת ומפרגנת. אנחנו טוות את הרשת הנשית ומחזקות אותה.

ההשתתפות בתרומה על פי רצונך (ניתן לכתוב בדף התשלום את המחיר הרצוי)

Simple Vintage Illustration History Ancient Times Report Presentation (98).png

 16.6 יום ראשון

18:00 | אורנה פילץ

"האני הרעב: נשים, אכילה, וזהות" / קים צ'רנין

בחרתי בספר בגלל שהמפגש שלי איתו לפני כארבעים שנה היה מלהיב ומעורר, כי הוא עוסק בתכני הליבה של חכמת הנשים: יחסי בנות אמהות, עיסוקים נשיים קלאסיים של אכילה טיפול והזנה בהקשר החברתי והרוחני, כי הוא נכתב באופן שהיה חדש ופורץ דרך בזמנו: נע בחופשיות בין האישי והפוליטי, הקליני והתרבותי, הקונקרטי והסמלי ומשום שהנושאים שבהם הוא עוסק והדרך בה הוא נכתב עדיין רלוונטיים.

אורנה פילץ, ביבליותרפיסטית, רבה וסופרת. המפגש עם הספרות הפמיניסטית בצעירותי היה גורלי עבורי ובמבט לאחור התווה את דרכי.

ההשתתפות בתרומה על פי רצונך (ניתן לכתוב בדף התשלום את המחיר הרצוי)

תמר מור סלע.jpeg

​20:00 | תמר מור סלע

קרקעית חיינו ואהבה אמיתית

 קריאה בשניים משיריה של המשוררת האמריקאית שרון אולדס (תרגום: שירה סתיו). שירתה הריאליסטית החשופה עד מח העצם של שרון אולדס, מצליחה לגעת באותה עוצמה בכיעור וביופי הנשגב. באמת המקופלת של חיי אישה. זו שירה אמיצה ובלתי מתפשרת שהולמת בלב וממלאה אותו בעת ובעונה אחת. במפגש נקרא יחד שניים משיריה ונכתוב מעט.

תמר מור סלע סופרת, עיתונאית ומנחת סדנאות כתיבה.​

ההשתתפות בתרומה על פי רצונך (ניתן לכתוב בדף התשלום את המחיר הרצוי)

ליטל דרי.jpeg

יום שני 17.6

20:00 | ליטל דרי

עם הספר "ואם כל זה היה כמו שזה יכול להיות" / לילך בנימיני קורש.

אני מזמינה אותך לקרוא איתי בספרה של לילך  המספר על הנחיית קבוצה תהליכית של אימהות ושוזר בתוכו גם את מתנת ההתמקדות ומתנת גישת ההורות המכבדת שלילך פיתחה. הספר של לילך מלווה אותי ותומך בי כאמא וכאשת מקצוע בשדה הלידה וגם כאישה כותבת בעצמי. 

במפגש נקרא מהפרק שהנושא ההורי שלו הוא פתרון בעיות ואני אגלה לכן סוד שלילך אומרת שבעצם אנחנו לא צריכים לפתור לילדים שלנו בעיות… אז אם אתן רוצות לשמוע איך הבעיות של הילדים שלנו נפתרות בלי שנתאמץ לפתור להם אותן.

ליטל דרי, אמא לשלושה, בת זוג ליניב. יוצרת הספר 'אם בוקעת בדרכה', מלווה נשים סביב אתגרי המעבר לאימהות בגישת B.O.T. חוקרת את האימהות כהזדמנות להתפתחות ולצמיחה, חובבת טקסטים עם ניחוח התמקדותי ואוהבת לשיר שירים בטעם של פעם.

ההשתתפות בתרומה על פי רצונך (ניתן לכתוב בדף התשלום את המחיר הרצוי)

מירב שקד_edited.jpg

יום שלישי 18.6

10:00 | מירב שקד

עם "הטאו של הנשים"  מאת פמלה ק. מץ וג'קלין א. טובין

פירושו של הטאו של הנשים הוא "דרך הנשים", סיפורי נשים לא יצאו לאור ולא הופצו ברבים, לא סתם קוראים להיסטוריה HISTORY, ומה עם STORY-HER ? מי יספר את הסיפור שלנו, הנשים, ממבט עינינו?

סיפורים אלו חבויים בבגדים שתפרו, במשך אלפי שנים, מיליוני נשים, ברקמות שרקמו, בשמיכות שארגו, בכלי החרס שעיצבו, בשירים שחיברו ושרו ובמשפחות שגידלו.

כל הנשים חולקות בכוח ליצור. אנחנו מקור החיים והאפשרויות האין-סופיות. נקריא מתוך הספר הרהורים, נחשוב ביחד על הרעיונות ונתנסה בעצמנו בכתיבה.

מירב שקד, משוררת, אמנית רב תחומית ויזמית. 

מחברת הספר "ניסים קורים בדיוק בזמן הנכון".  בימים אלו, מובילה את פרויקט הרקמה "רוקמותהילים" –  יצירת אמנות יהודית - ישראלית, ראשונה מסוגה בעולם, 152 יוצרות ישראליות חברו יחדיו להוציא לאור ספר תהילים אומנותי ותערוכה של הרקמות המקוריות.

ההשתתפות בתרומה על פי רצונך (ניתן לכתוב בדף התשלום את המחיר הרצוי)

לילך בנימיני.jpg

14:00 | לילך בנימיני קורש

עם המסה: "היתרונות שבארוטי: הארוטי ככוח" של אודרי לורד.

"..הארוטיות היא המטפלת או המינקת של כל הידע העמוק ביותר שלנו." – אודרי לורד.
האם יש, ואיך למצוא אופנים בהם המיניות והרוח השלמה שלי לא תיבחן מבעד לעין החיצונית, החברתית, הגברית? ומה יוכל להתאפשר כשזה כך?

לילך בנימיני קורש, אישה, בת-זוג, ואמא לחמישה ועוד שניים בלב. 

 מלווה תהליכי שינוי וריפוי, עם א.נשים וזוגות, בתהליכי חיים ותהליכי יצירה  דרך התמקדות (מורה ומנחה להתמקדות). בתוכה, הפילוסופיה של ההתמקדות Process Model - היא ציר מרכזי, וכן TAE - Thinking At The Edge -  פרקטיקת החשיבה שצמחה מתוכה; מנחה, מלווה ומדריכה בגישת BOT - תרפיה בשדה הלידה; מנחה ומורה לקונסטלציה משפחתית. מפתחת גישת 'התמקדות בהורות מכבדת', מחברת הספר 'ואם זה היה כמו שזה יכול להיות'. שיצא באנגלית. 

ההשתתפות בתרומה על פי רצונך (ניתן לכתוב בדף התשלום את המחיר הרצוי)

​18:00 | עינבל ויסמן

עם "החוקים" של ליאורה גרוסמן.

​“אני אומרת למיכאל כל הזמן – אם אנחנו רוצים להישאר בחיים, חייבים לשמור על החוקים: חייבים להעמיד פנים, אסור לספר כלום לאבא ואמא והכי חשוב, מה שלא יעשו לנו! אסור לבכות".

​במפגש, נדבר על חוקים פנימיים, ואיך חוקים שאנחנו ממציאות לעצמנו מגוננים עלינו או מונעים מאיתנו ועוצרים בעדנו. נדבר על "הדמעות והבכי". על המקום בו אפשר לבכות (במטוס לישראל אפשר? במוזיאון אפשר? האם צריך להסביר למה אני בוכה?) ועל ההשפעה של הבכי על החוקים (האם בכי מבטל חוקים?).

עינבל ויסמן כותבת, מאיירת, מהרהרת ומנסה להחזיק את הראש מעל המים מאז שמחת תורה. 

ההשתתפות בתרומה על פי רצונך (ניתן לכתוב בדף התשלום את המחיר הרצוי)

מירב שני.jpeg

​ 20:00 | מירב שני

עם אווה לונה/איזבל איינדה

אווה לונה נולדה למשרתת בדרום אמריקה בחדר אחורי בבית גדול ומסתורי, ויועדה להיות משרתת כל חייה. אבל אמא שלה, שבילדותה למדה כמה דברים מהג'ונגלים שגדלה בהם ומתליון הזהב הגולמי התלוי בחוט על צווארה קראה לה אווה, שם שמצאה בספר שהיה על אחד ממדפי הכנסייה והבינה שמשמעותו חיים. 

"קראתי לה אווה – כדי שתאהב את החיים" היא אומרת.

אחרי מותה של אימה מתגלגלת אווה מבית לבית, מפטרון לפטרונית. ברקע מהפכות משטריות, הפגנות אלימות, אנשים טובים ואנשים רעים וכל מה שבינהם.

אין לה רכוש או משפחה, אבל יש לה מילים אותן היא אוספת לסיפורים מכל הסוגים, ויש לה אמא, שמגיעה בכל פעם שאווה קוראת לה ויש לה אהבה לחיים – הירושה יחידה שלה.

הסופרת הצ'יליאנית איזאבל איינדה מגישה לנו עולם צבעוני, מלא בחלאה וביופי. עולם שנשלט על ידי גברים, מלחמות ואלימות. ואנו עוקבים אחרי הילדה-נערה הזו, שהיא לא יפה במיוחד אבל יש בה את המתנה היחידה שיכולה להציל את העולם – ידע נשי עמוק, המועבר מאם לבת. ידע שהוא נהר עמוק שזורם מסביב ומתחת לכל המצאה אנושית אכזרית או מטופשת ומוצא דרכים משלו.

במפגש נטבול בנהר העמוק, נדבר ונתפעל מאווה ומהדמויות הצבעוניות הסובבות אותה, נדבר על איך כל זה רלוונטי לחיינו עכשיו, ואפילו נדבר על אהבה שלום.

המפגש מתאים לכל מי שקראה את הספר, וגם למי שלא . כי את הנהר הזה כולנו מכירות

מירב שני ישראלי, סופרת, כותבת, מרצה וחוקרת נשיות.

ההשתתפות בתרומה על פי רצונך (ניתן לכתוב בדף התשלום את המחיר הרצוי)

ליזה צוק.jpg
מיכל כהן שמחה.jpeg

יום רביעי 19.6

10:00 | ליזה צוק עם "אני זוכר.ת אחדות".

מזמינה אתכן לקרוא איתי בספר "אני זוכר.ת אחדות" על סיפורה של מריה מגדלנה, על דרך ההתמסרות לנשמה ולקריאתה, על עומק הריק בתוכנו ועל העוצמה הנשית המביאה ריפוי ואהבה. 

חיים של אישה מלאים בהשתנות, שדורשת את החמלה שלנו והרכות… וכשהיא מאזנת את הכוחות שבה, היא מביאה אור גדול לעולם. 

בימינו, החמלה נדרשת מאד כלפי חוץ ואנחנו יכולות להיות כמו גשרים של אהבה וחסד.

נשים עשו זאת לאורך ההסטוריה האנושית, מגדלנה היא אחת מהן.

ההשתתפות בתרומה על פי רצונך (ניתן לכתוב בדף התשלום את המחיר הרצוי)

 20:00 | מיכל כהן שמחה

"מעבר המכשפים- מסעה של אישה" / טאישה אבלאר

טאישה היתה  חברה בקבוצת המכשפים עם קרלוס קסטנדה שעברו הכשרה יסודית על ידי כמה מכשפים ממקסיקו. בספר מתארת אבלאר את מסע החניכה שלה אל תוך הבלתי נודע והנסתר תוך גילוי כוחותיה וניקוי דפוסים עמוקים של חוסר אמונה, בטחון  ועוצמה.

אותי הספר העיר למקום על חשיבות ניקויי הרחם וחשיבות התרגול הפיזי היום יומי כשער לחבור לעולמות הנסתר ולכוחות החיים הזמינים בעבורי.

בשיח נקרא יחד קטעים מהספר ונדון על משמעות מסעות החניכה שאנו עוברים בחיינו אל עבר כוחותינו ונעמיק את השיח על ניקויי רחם והחשיבות הרבה שלה.

מיכל כהן שמחה – מחברת הספר "להרפות את הפות- חיים בעוצמה המלאה" , מורה, מנהיגה בקהילה, רעיה, אימא לשלושה, בת 50, גרה בקיבוץ בית קשת. מכשפה טובה שמלווה אנשים בתהליכי שינוי וצמיחה בחיים. מורה וותיקה ליוגה, מורה ומטפלת ב־EMF  , מנחת טקסים וסדנאות להתפתחות אישית ומעגלי העצמה לנשים וגברים. מוזיקאית, שרה, מנגנת על סיטאר, קערות טיבטיות וקריסטל. הוציאה לאור את האלבום "מסע לפתיחת הלב"..

ההשתתפות בתרומה על פי רצונך (ניתן לכתוב בדף התשלום את המחיר הרצוי)

bottom of page