top of page

אדמת מרפא נשית היא מרכז לחוכמה, חגיגה ועוצמה נשית. בליבה של אמ"ן שוכנת קהילת המרפא המיועדת לנשים אשר מתמודדות עם משבר נפשי בעקבות אלימות מינית. המודל הטיפולי באמ"ן מאפשר לנשים אלו לקבל מענה מותאם ומציל חיים. מדובר במענה ראשון מסוגו אשר מהווה תקווה עבור אלפי נשים וגברים בארץ ובעולם!

HE_ohela_blue.png

אדמת מרפא נשית מופעלת ע"י עמותת אוהלה - לקידום מרחבי ידע וריפוי קהילתיים-נשיים.

חזון אמן.jpg

אודות

Gradient

קהילת המרפא

קהילת המרפא באמ"ן מעניקה לנשים החיות עם פוסט טראומה מורכבת מרחב בטוח ומוגן לעבור בו תהליך של ריפוי. אנו מתמחות במתן טיפול מקצועי ומיודע טראומה, בגישה פמיניסטית והוליסטית. בעזרת צוות מסור ומיומן של עו"ס קליניות, מדריכות ומתנדבות אנו נותנות לנשים ליווי כוללני 24/7. בכל אישה יש את הכוח והחכמה כדי לצלוח את המשבר ולצמוח מתוכו, אבל אף אישה לא צריכה להיות שם לבד. בתוך קהילה תומכת, קרוב לטבע, נשים באמ"ן מוצאות את הדרך לשרוד, להחלים ולשגשג. הכלים שהן רוכשות באמ"ן מאפשרים להן לצאת לדרך חדשה ועצמאית.

קהילת המרפא מיועדת לנשים מעל גיל 18 ומומקמת בטבעון.

קליניקה קהילתית

....

ביה"ס לחכמה נשית

....

שינוי תודעתי וחברתי

כנס עם דפ"י ישראל

הנחיה מיודעת טראומה

קמפיינים

הכשרה לפסיכיאטרים

תחומי פעילות נוספים

מרכז מלאכות קדומות

אדמה, גינה וקיימות

חנות

ספא

"הפלאשבקים מאוד קשים. אני מחזיקה חבל ביד ורוצה לתלות את עצמי במקלחת. ההרגשה שלי כרגע שאין מקום בשבילי בעולם. שאין אף מסגרת שמוכנה לעזור לי להתמודד עם הפוסט-טראומה שלי. שהמדינה, שאני כל-כך אוהבת, הקימה מאות מסגרות - הוסטלים, בתי-חולים, מחלקות סגורות ופתוחות, אשפוזי יום, וואו. אבל אין שום מקום בשבילי, שום מקום שיש בו את התנאים הנכונים לעזור לי להתמודד עם פוסט-טראומה."

אפרת גיל ז"ל

חזון העמותה

עמותת "אוהלה" מקימה, יוזמת ומקדמת מרחבי ידע וריפוי נשיים. מקומות של נשים עבור נשים בכל שלבי החיים. מרחבים המוקדשים להקשבה, ריפוי, לחיבור לידע נשי קדום ומחזק ולבניית קהילה.

בימים אלו אנחנו עושות לילות כימים להחזקת פרויקט הדגל של העמותה הוא פרויקט אמ"ן - אדמת מרפא נשית, כפר לטיפול ושיקום נפגעות תקיפה מינית ואונס. בעולם אוטופי, אלימות מגדרית לא היתה קיימת והמלחמה היומיומית שמלווה את החיים עם פוסט טראומה אחרי אלימות מינית - היתה שוככת. אך כל עוד קיימות בחברה שלנו תופעות כמו אונס, גילוי עריות ואלימות מינית, המעט שנוכל לעשות הוא לוודא שקיימים מקומות ומשאבים המאפשרים לאותן נשים (וגברים) שחוו פגיעה, לשקם ולרפא את עצמן מהטראומה הקשה בסביבה תומכת ומאמינה. החזון שלנו הוא שלכל אישה שנפגעה מאלימות מגדרית בעולם יהיה מרחב אליו תוכל להגיע להרפא, ושמרחב זה יכיל מעגלי חוכמה נשית תומכים וחשובים, בדיוק כמו בימי קדם בהם נשות השבט היו נוהגות לפרוש משגרת יומן, אחת לחודש, למשך ימי הווסת, להתאסף ב"אוהל האדום", כולן היו הולכות באותן ימים כי הווסת מסתנכרנת, ובאוהל האדום הכל היה קורה. מדובר במרחב המיועד לנשים, בו הן יכולו לקחת פסק זמן עבור עצמן, לנוח, לנשום, למלא מצברים, לשתף, ללמוד, להיתמך ולהתחבר לעוצמתן הפנימית. שם החוכמה הנשית הקהילתית הייתה מועברת מדור לדור על דרכי ריפוי הגוף והנפש, ואנו רואות חשיבות חברתית עליונה למקום כזה, אוהל אדום מודרני. אוהל לה - אוהלה.

מטרות העמותה

מטרתינו היא ליצור מרחבי ריפוי נשיים - קהילתיים המאפשרים לכל נערה ואישה לחוות את עצמה כמקור הידיעה לגבי מה היא צריכה כדי ליילד ולרפא את עצמה, תוך דגש על ריפוי מאונס ומאלימות מגדרית. המרחבים הללו ישימו לעצמם מטרה לחנך, להכשיר ולהפיץ ידע בקרב נשות ואנשי מקצוע, קובעי מדיניות, בני משפחה ובחברה כולה.

ידידי העמותה

ידידי העמותה

יו"ר- פרופ' חנה קהת

אברהם בורג

יעל בורג

ד"ר יאלי השש

נינט טייב

יוסי מזרחי

אילת כהן וידר

ד"ר אפי זיו

שרה סהלו אלבז

הרב יהודה פורמן

רמי פינצ'ובר
יובל רכבי

מיכל רכבי

ד"ר מונה שהין

הרב יובל שרלו

צוות העמותה

מייסדת ומנכ"לית העמותה - מרוה זוהר
 

 

חברות ועד מנהל:

יו"ר- אורלי בינימין

נעם זוהר

מאיה חנוך

חברות ועדת ביקורת:

נעמה שקד

דניאל ורדי 

חברות עמותה:

עדי ארנון
הדס לחמן

אמונה חן קליין בר-נוי

ALB_7070.jpg

 תאריך: 21.01.18 

"לא יודעת למה אני שרדתי והחברות שלי לא"

 "קשה להישאר בעולם שלא מוכן להכיר בסבל שעברת ולעשות מקום לכאב שלך". קראו

YNET - מרוה זוהר

4.jpg

תאריך:  30.01.18 

"אני לא יכולה ללכת לעוד הלוויות"

מרוה זוהר, מיילדת מתנדבת ונפגעת תקיפה מינית, מספרת בריאיון באולפן ynet על קמפיין גיוס ההמונים שיצרה עבור הקמת "אדמת מרפא נשית", המיועדת לנשים שהותקפו מינית וסובלות

מפוסט-טראומה. צפו

אולפן וויינט

Image by Dan Meyers

2016

סדר יום עם קרן נויבך - על הצורך במקלטים לנפגעות תקיפה מינית

ראיון עם קרן נויבך וחנה קהת 

האזינו

כאן 11

Image by Matt Botsford

תאריך: 05.11.19

גם כן תרבות

ראיון מרגש עם עם מרוה זוהר - משוררת ומנכ"ל עמותת אוהלה המקימה את פרוייקט אמ"ן - אדמת מרפא נשית 

האזינו

                  כאן תרבות

                     גואל פינטו

תמונה מרוה.jpg

תאריך: 28.02.2018

כפר התקווה הטובה

"האמנתי שהמדינה תספק את הפתרון לנפגעות תקיפה מינית ולקח לי זמן להבין שלא. מבחינתי, הקמת מקום כזה היא הצוואה של החברות שלי שהתאבדו" - מרוה זוהר. קראו

                      YNET 

שלומית שרביט ברזילי 

14cd840e-05f4-40cf-9554-e20c671d7753.jpg

February 10, 2018

Land Where Women Heal

On a mission to create a healing place for women who suffered and fulfilling a promise to a friend who died.

Read

כתבה בג'רוזלם פוסט - JPost

By Natalie Chetboun

bottom of page