top of page

טקס אבל קולקטיבי באמ"ן

לציון יום המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים 

עוד יום עובר ועוד אישה נרצחת, עוד לילה מגיע ועוד אישה נפגעת. וכל הכאב הזה של כולנו, לאן הוא הולך? לקראת יום המאבק באלימות נגד נשים.

אנו מזמינות אותך לטקס אבל קולקטיבי שיתקיים באדמת מרפא נשית. להתכנסות משותפת וליצירת מרחב המאפשר התאבלות ומרפא. יום זה מאגד בתוכו את הכאב הגדול שנפרש לאורך כל השנה על כל אישה שנרצחת וכל אישה העוברת מסכת חיים כואבת של אלימות ודיכוי. 

פרטים:

הטקס יתקיים ביום חמישי 28.11.2019 ראש חודש כסלו

בין השעות 9:00 בבוקר עד 21:00 בערב באמ"ן בטבעון.

עלות :80 ש"ח  

בהנחית עדי אביגיל כהן, אסנת לב ארי ומרוה זוהר.

עם הירח המתחדש נפגוש את האור שמפציע כשהחושך מקבל מקום.  

מה בתכנית? 

כולנו נושאות בתוכנו כאב משותף, על נשים שאיבדנו ועל חלקים מעצמנו שנלקחו מאתנו. אבל והתאבלות, בתפיסת העולם בתרבויות מבוססות אדמה, הם רגשות ותחושות שאינן מיוחסות רק למוות של אדם. ישנה מחזוריות של חיים ומוות. המוות הוא חלק מהחיים, הוא אינו ממודר. בתרבות המערב המבוססת אינדיוודואליזם קיצוני קשה לתפוס שאדם יכול לכאוב ממש ולהרגיש עצב עמוק על הרס ואובדן חיים רחוקים ממנו שאינם משפיעים עליו ישירות. ובכן, כבר ברור ש"כולנו רקמת חיים רב גונית אחת". בעצם שום דבר אינו נפרד ממני, ועצם הפגיעה והאלימות הבלתי פוסקת כלפי נשים בעולם משפיעה, מהדהדת ויוצרת מצב של טראומה קולקטיבית מתמשכת.

אבל יכול להתעורר בכל מיני שלבים ומצבים בחיים וחשוב לעבוד איתו, להכיר בו, לתת לו מקום. עבודת אבל, יגון, צער, זעם, חשובה לבריאות הנפשית שלנו, היא מאפשרת פורקן וחיבור לתחושת משמעות, מחזירה עוצמה ומחזקת חוסן אישי וקהילתי שכל כך נדרש לנו.

כדי לעבור תהליך משמעותי ובטוח, באופן ששומר על המשתתפות בו נדרש זמן.

הסדנה אינה "רק" טקס. אנו נעבור ביחד תהליך של התיידדות עם פחדים, עם עצב, עם כל מה שיש שם בפנים ולא תמיד מוצא מקום לשיתוף. מי שמסתובבת עם משא כבד על ליבה, יודעת כמה לא מובן מאליו למצוא את המקום והזמן והחברה הנכונה שיכולה לשאת זאת איתה. וגם אם אנו מוקפות בא.נשים שמסוגלות.ים להקשיב לכל זה, בתוך חיי היום יום בדרך כלל אנו לא מצליחות להתפנות בצורה משמעותית לזה. אנו מזמינות אותך ליום שלם כי בענינו זה חשוב מספיק. כי כדי שלכל אחת יהיה מקום, צריך לפנות זמן. 

זוהי הזמנה לאמיצות ואמיצים שמעיזות/ים להכנס לתוך מרחב חי ופועם.

להיות ביחד. מחוברות ברשת החיים.

חשוב לדעת!

  • הטקס פתוח לנשים ולגברים.

  • משך הפעילות הינה כל היום, מדובר בתהליך עומק מחבר ומשחרר.

  • הטקס מיועד לכל מי שחווה כאב נוכח מציאות של אלימות כלפי נשים, ורוצה לעשות לכאב הזה מקום ביחד. 

  • השתתפות בעלות 80 שקלים בלבד, העלות  הינה לכיסוי הוצאות המקום. הטקס יועבר בהתנדבות על ידי כל המארגנות. 

  • קיום הטקס מותנה במינימום 20 משתתפים.

  • לפני הטקס תקבלו מייל ובו פרטים לגבי דרכי הגעה, מה צריך להביא ופרטים נוספים. נשתדל לשלוח את המייל בהקדם האפשרי.

 לשאלות נוספות: 

קימאיה: 055-667-0389

נגה: 050-991-0420

bottom of page