לימודי גינקוסופיה

חכמת האישה השלמה

שנה א' - יסודות
מחזור הלימוד​ החמישי יפתח בנובמבר 2021

 

על תכנית הלימודים

כשקיבלת וסת בפעם הראשונה, כשהתחלת להתנסות במיניות, כשקרו לך דברים שלא רצית, או שלא ידעת אם את רוצה. כשניסית גלולות והן שיגעו אותך, או סידרו אותך, כשהיו לך דלקות חוזרות בדרכי השתן, ולקחת אנטיביוטיקה וזה לא עזר בכלל ורק חזר. כשהתאהבת והתחייבת לזוגיות והשתנית, כשמשהו כאב כשניסית לעשות אהבה. כשלא הצלחת להיכנס להריון, כשנכנסת להריון לא רצוי, כשעברת הפלה, ואולי גם ועדה משפילה, או לידה שקטה. כשהרית, וילדת והנקת והיית לאם, כשהלידה היתה אורגזמית או טראומטית, או גם וגם. כשאיבדת את עצמך, ומצאת מחדש, כשהתגלה הגוש בשד, כשנפרדת מהרחם. כשזכרון פגיעה מהילדות פתאום הציף אותך, כשהתקרבה הווסת האחרונה עם כל השינויים, כשהזוגיות נשברה, כשהמוות פקד את ביתך....

 

מי היתה שם איתך?

למה באמת היית זקוקה?

איך זה היה יכול להיות אילו היתה מישהי, יודעת, ללוות ולייעץ.
להקשיב, לראות אותך, אותך באמת, אותך כולך?

לבוא איתך לבדיקות רפואיות, להחזיק לך את היד ולנשום, להבין ביחד איתך מה כל האפשרויות, לשמוע את שלל הקולות. להעניק טיפול, לאבחן בדרך נשית, לייעץ בעזרת ידע עתיק על צמחים ותזונה ותנועה, לבנות איתך טקס מעבר, טקס חניכה, טקס חגיגה, טקס ריפוי, התאבלות, שחרור, אישי שלך מול עצמך או במעגל של חברות ואהובות שיתכנס במיוחד בשבילך.

 

ומה אם המישהי הזאת, זו שאליה נערה או אישה פונה, מה אם האישה הזו יכולה להיות את?

אולי זו כבר את ועכשיו הזמן לצאת עם זה החוצה, לקרוא לזה בשם, להתפרנס מזה בשפע ובכבוד?

 

בוגרות לימודי גינקוסופיה כבר עושות בדיוק את זה!

הביקוש רב והגיע הזמן להכשיר מחזור נוסף של גינקוסופיות.

אם את מתעוררת כשאת קוראת את המילים האלו, ואת רוצה להיות אותה אישה חכמה אליה נערות ונשים יכולות לפנות- בואי ללמוד אתנו.

המחזור החמישי של לימודי גינקוסופיה ייפתח בנובמבר 2021

מטרת הלימודים

הכשרת מטפלות בליווי ותמיכה בנשים ובנערות מתוך תפיסת עולם קהילתית, הוליסטית ופמיניסטית.

הלימודים מיועדים לנשים חלוצות עם קריאה עמוקה להיות דור מייסד של מקצוע חדש ועתיק, נשים שרוצות לקחת חלק בהגשמה של אדמת מרפא נשית, להקים ולפתח קליניקות קהילתיות ולהרחיב את מעגל התמיכה של נשים עבור נשים בכל שלבי החיים.

מחויבות חברתית ומלגות

אנו שמחות להציע מלגה עד 80% משכר הלימוד לשתי נשים בעלות יכולת להנגיש את הטיפול הגינקוספי כטיפול המותאם לכל המגזרים והאוכלוסיות בחברה (למידע נוסף)

לימודים שהם שליחות

באמ"ן- אדמת מרפא נשית, אנו מקדישות הרבה מחשבה לקיימות ולפיתוח עסקים מניבים ברוח העמותה אשר יאפשרו לנו לתמוך בנשים רבות לאורך זמן. בחזון שלנו אמ"ן פורחת כמרכז של חכמה וחגיגה נשית אשר בתוכה יש מקום מוגן גם לכאב ולטראומה. תלמידות בית הספר לגינקוסופיה יוכשרו כמטפלות אשר ישתלבו בקהילת המרפא, בקליניקות הקהילתיות ברחבי הארץ וישמשו כשליחות של ריפוי נשי בכל מקום אליו יגיעו. 

מבנה הלימודים

מעגל הרפואה של הגינקוסופיה מורכב משנים עשר שערים ושש עשרה אמהות (ארכיטיפיות) דרכן אנו פוגשות את עצמנו, ואת דרכי הריפוי, מנקודת מבט שונות.

במהלך הלימודים נעבור דרך מעגל החיים הנשי, בכל שער נתבונן בהיבטים חברתיים מגדריים המשפיעים על בריאות, נלמד על האבחנות ודרכי הטיפול של הרפואה המערבית. נעמיק במבט הוליסטי, נתבונן מהזוית של הרגש והרוח, נלמד לטפל במפגש פרטני, להחזיק מרחב במעגל ולהנחות טקסי מעבר.

הלימודים הינם באוריינטציה יישומית תוך שימת דגש על רכישת כלים פרקטיים. גישה זו מאפשרת להתחיל לעבוד כבר מהשנה הראשונה. 

גינקוסופיה היא לא רק שיטת אבחון וטיפול- היא דרך רוחנית, תרגול, ראיית עולם ודרך חיים. תלמידות גינקוסופיה מצטרפות למעגל וקהילה של נשים, אחיות לדרך התומכות אחת ברעותה בריפוי, בחגיגה ובאבל, והן בגדילה שלך. זוהי רשת תמיכה של נשים חכמות שיתמכו בך כך שתוכלי לגדול ולתת את המתנות שלך לעולם.

המפגש הגינקוסופי משלב אבחון ותשאול מעמיק הרואה את האישה השלמה יחד עם טיפול שיח דיאלוגי, מגע, ייעוץ לגבי תזונה, צמחי מרפא ואורח חיים ופעמים רבות מזמין גם נגיעה במימדים של רוח ונשמה. בנוסף למפגשים פרטניים, גינקוסופיות לומדות גם להדריך ולהנחות טקסים ומעגלי נשים ונערות.

 

קורסי לימוד

התכנית המלאה לשנה א' תחל בנובמבר ותסתיים בסוף יוני, התכנית כוללת שני ימי לימוד באמ"ן (טבעון), חצי יום לימוד מהבית ומפגש ערב חודשי, ישנה אפשרות לקחת רק חלק מהקורסים ולהשלימם בשנה הבאה.

שערי נשיות

במהלך שלוש שנות לימודי הגינקוסופיה נעבור בשניים עשר שערי נשיות. השנה הראשונה מורכבת מארבעה שערים, שכל אחד מהם הוא שער פנימה, שער לאינסוף ושער לכל השערים האחרים: שער הדם-מחזוריות, שער המיניות-אהבה, שער הפוריות-יצירה ושער הלידה- התמסרות. בכל שער נשאל- מה נשים עוברות? למה הן באמת זקוקות? ואיך אנחנו יכולות להיות שם ולאפשר ריפוי עבור האישה, הקהילה, והעולם? נלמד על אבחנות ודרכי טיפול של הרפואה המערבית, נתבונן במבט פמיניסטי ביקורתי על מבני הכוח וההגדרות המשפיעות על בריאות האישה בשער, נעמיק במבט הוליסטי ובדרכי טיפול תוך דגש על כלים הניתנים ליישום בשטח כבר תוך כדי הלימודים.

לאורך המסע דרך השערים ילוו אותנו ארכיטיפיות (פריזמות דרכן נביט על חומר הלימוד, על העולם ועל עצמנו).

רפואת הצמחים

מהי רפואת צמחים? האם זה הסירופ המר שלוקחות, האם היא כרית חלומות, מהם מיי צמחים טהורים והאם מפגש עם עצים ועצות הוא גם רפואה.

קורס רפואת צמחים בראי האישה מספק לנו את היכולת לצלול לתוך גופנו דרך השערים השונים המקבילים לעולמות הגניקוסופיה, בצורה קצת אחרת.

איזה צמחים מתאימים לשער הדם? כיצד להביא את הוסת, צמחים להריון ופוריות, מה בין צמחים ומיניות. במפגשים נעבור בין העולמות. בין האימהות . בין מדע וחומרים פעילים, הרכבת פורמולות, תשאול והתאמת צמחים לבין הכוהנת הגדולה שנעזרת בצמחים כבני בריתה. כיצד לבנות טקס בעזרת צמחים, איך להתאים עץ לאישה. חזרה למקדשים הישנים ומהו הכוח הטמון בתוך גזעי עוצמה. נלקט את הכול אל תוך עולם המכשפה היודעת את הטבע. מכירה ליקוט ואת חוקיו. את עונות השנה, הצמחים השונים , הרגעים המושלמים לכל מיצוי ולכל רפואה. היא המכירה את הטבע מתוך לימוד של הידיים ומתוך כפות הרגליים. זה הדרך והיכולת שלנו לעזור לנשים ואנשים וכמובן שלעצמנו לטפח קשר עמוק עם הטבע לגלות את סודותיו ובו בזמן לתמוך פרקטית בגוף האדם.

הקורס משלב

·  שעות עיוניות של לימוד על גוף האישה ופעולות צמחים, קונטרה אינדיקציות ועוד.

·  שעות רבות בטבע, הכרות בוטנית ואקולוגית עם הצמחים השונים.

·  מיומנויות ליקוט וזיהוי.

·   רוקחות והכנה- סירופים, טינקטורות, שמנים, הידרוסולים ועוד.

·   עבודת עומק –טקסים ודמיון מודרך בכדי להתחבר וללמוד מהגוף בצורה ישירה.

·   תשאול ועקרונות הפורמולציה. (השילובים השונים והתאמתם)

חכמת האימהות

16 אמהות ארכיטיפיות מלוות את לימודי הגינקוסופיה כל אחת מביאה את חוכמתה, עוצמותיה, כוחה ותמיכתה. הכוהנת, הנביאה, הדורשת, המגשימה, הלוחמת, האוהבת, הפראית, האם, המרפאה, המיילדת המקוננת, האורגת- הטווה, המכשפה, הזקנה, בעלת האוב והלוויה. במהלך שנות ההכשרה לגינקוסופיה נעמיק במתנות  שמעניקות לנו האמהות. 

​חכמת המעגל

נעמיק בחכמת מעגל הרפואה של הגינקוסופיה. זוהי דרך רוחנית, כלי טיפולי ואבחוני, ותורת חיים. נלמד יחד את האיכויות האינסופיות שמביא איתו מעגל נשי. בחלק הראשון של כל מפגש: נלמד החזקת מרחב וריפוי נשי באמצעות מעגל. בנוסף במרחב בטוח זה יתאפשר למשתתפות להביא רעיון, כלי, סדנה, פילוט או פשוט "הדבר" שלהן אל המעגל ולקבל מנשות המעגל ומהמנחות סופרויז'ן, תמיכה ודיוק. בחלקו השני של הלימוד לאחר ארוחת ערב משותפת נתכנס סביב המדורה ונקיים טקסים נשיים.

למי זה מיועד?

 • נשות מקצוע המטפלות בנשים בכל שלבי החיים – מיילדות, רופאות, פסיכולוגיות, עו"ס, אחיות, דולות, מטפלות ברפואה משלימה, יזמיות חברתיות, מנהיגות וכדומה. כמו כן, הקורס יכול להתאים לנשים אשר מגיעות עם חוויות חיים וחכמת חיים, אם את חושבת שהקורס יכול להתאים לך נשמח לשמוע ממך.

 • נשים אשר מסוגלות ומעוניינות להתחייב למסלול לימודים דינאמי, שעודו בהתהוות

 • נשים שפנויות להתמסר ללימודים, ומוכנות להתמודד עם חומר מורכב ומעמיק הן מבחינה עיונית והן מבחינה נפשית

 • נשים שיש להן קריאה ללוות, לטפל ולהדריך נשים ונערות בכל מעגלי החיים, ולהנגיש חכמה נשית גם לגברים ולילדים

 

צוות ההוראה

מוריה שלוי

רכזת שנה א'

בוגרת המחזור השני של לימודי גינקוסופיה. גינקוסופית- מלווה ומייעצת לנשים במעגלי החיים, מטפלת בגישת ההתמקדות והקונסטלציה המשפחתית, מנחה קורסים, מעגלים וסדנאות לנשים ונערות, מפעילה בביתה את "הקליניקה הקהילתית לנשים ביפו".

עוד מידע באתר https://www.mori.co.il/

profil pic moria (1) - Moria Shalvi (1).

קרן פטר

קורס צמחים

אוהבת אדם ואדמה. הרבליסטית קלינית. חוקרת את הקשר בין נשים וצמחים. מאמינה בחיים, משחקת בתקשורת. אגרונומית, לקטית ורוקחת. מטפלת ומטופלת. חיה. מלמדת במסלול המופלא של גינקוסופיה את חכמת הצמחים ככלי לריפוי ובמכללת כרכור ליקוט הוליסטי ובפרטי נשים-טבע-רפואה.

keren.jpg

מרוה זוהר

מייסדת התכנית

מייסדת הגישה הגינקוסופית. מיילדת, מטפלת ארויגו, משוררת ופעילה פמיניסטית. מייסדת הקליניקה הקהילתית לנשים ביפו. בעלת תואר ראשון בביולוגיה ומדעי הרוח ותואר שני בכתיבה יוצרת. מנכ"לית ומייסדת 'אדמת מרפא נשית'.

בגיל 16 הקימה את האוהל האדום, בגיל 17 סיימה לימודי דולות ובגיל 22 סיימה לימודי מיילדות קהילתית בארה"ב. עבדה כמיילדת באפריקה, צפון אמריקה וישראל. חיה תקופה אצל האינדיאנים בשבט הלקוטה והוסמכה במזיגת מים בטקס האיניפי (סווט לודג'). מזה 15 שנה אוספת ידע מסבתות, מיילדות ומרפאות מסורתיות ברחבי העולם. עוסקת ברפואת צמחים, מטפלת ומלווה נשים במצבי משבר ובעלת ידע רחב בפוסט-טראומה. 

ALB_7070.jpg

מרצות אורחות

נשות מקצוע מובילות בתחומן

נשות מקצוע מובילות בתחומן – רופאות, מיילדות, הרבולוגיות, פיזיותרפיסטיות רצפת אגן ועוד.

מורות נוספות.jpg

"הקמתי את מסלול הלימודים כי ראיתי שפונות אליי המון נערות ונשים שפשוט לא מקבלות את המענה שמגיע להן וראיתי שלא אוכל לטפל בכולן בעצמי. אין דבר שיותר מרגש אותי מלראות את הבוגרות מביאות את הרפואה שלהן לנשות העולם. אלו הלימודים שחיפשתי עבור עצמי..."

                                              מרוה זוהר

דרישות הלימודים

 • 90% נוכחות

 • תשלום שכר לימוד (ניתן לפרוס עד שמונה תשלומים שיימסרו ביום פתיחת הלימודים)

 • הגשת עבודות עיוניות וקריאת חומר עיוני בעברית ובאנגלית

 • הכנת פרזנטציות לשאר משתתפות הקורס

 • פרויקט קהילתי וסטאז' מעשי לכל אורך הלימודים

 • משך הלימודים: ארבע שנים אקדמיות (שמונה חודשים: נובמבר עד יוני)

 • בשנה א' ניפגש בימי שני ושלישי בקמפוס של אדמת מרפא נשית. בימי חמישי יתקיימו לימודים מהבית בקבוצות לפי אזור מגורים. בכל שבוע תגיש כל קבוצה מבחן בית

 • חלק מהמפגשים יתקיימו בטבע. לעיתים יתקיימו ימי לימוד ארוכים יותר שיסתיימו בשעות הערב

 

 

שכר לימוד

שלושה ימי לימוד בשבוע (אחד מהבית ושניים בקמפוס של אמ"ן), סטאז' מעשי, תרגול וסופרוויז'ן, שני ריטריטים הכוללים לינה, טקסים וסדנאות יצירה, גישה למאגר טקסטים וחומרי לימוד, סיורים וימים מיוחדים כגון: סווט לודג', ימי ליקוט צמחי מרפא ועוד. שכר הלימוד אינו כולל ספרי לימוד וחומרי יצירה.

תכנית מלאה: 19,800 ש"ח (18,000 ש"ח בהרשמה מוקדמת עד ה-20.9.2020)


לימודי ליבה + קורס נוסף: 17,600 ש"ח (16,000 ש"ח בהרשמה מוקדמת עד ה-20.9.2020)
לימודי ליבה + חכמת המעגל: 15,400 ש"ח (14,000 ש"ח בהרשמה מוקדמת עד ה-20.9.2020)

מיקום וזמנים

הלימודים יתקיימו באדמת מרפא נשית (אמ"ן), קרית טבעון.

לימודי ליבה + חכמת המעגל

התכנית כוללת 2 ימי לימוד מלאים:

יום לימודי ליבה

יום נוסף - מבחני בית בקבוצות קטנות
מפגש חודשי - חכמת המעגל

 15,400 ש"ח

14,000 ש"ח

10% הנחה

מחיר הרשמה מוקדמת עד ה-20.9.2020

לימודי ליבה + קורס נוסף

התכנית כוללת 2.5 ימי לימוד מלאים:

יום לימודי ליבה (יום ג')

יום קורס צמחים או חכמת האימהות
(יום ב' אחת לשבועיים)

מטלת מבחני בית בקבוצות קטנות
חכמת המעגל - חודשי (יום ה' אחת לחודש) 

17,600 ש"ח

16,000 ש"ח

10% הנחה
מחיר הרשמה מוקדמת עד ה-20.9.2020

תכנית מלאה

התכנית כוללת 3 ימי לימוד מלאים:
יום לימודי ליבה (יום ג')

יום קורס צמחים + חכמת האימהות (יום ב')
(כל שבוע לסירוגין)

יום נוסף - מבחני בית בקבוצות קטנות
חכמת המעגל - חודשי (יום ה' אחת לחודש)

19,800 ש"ח

18,000 ש"ח

10% הנחה

מחיר הרשמה מוקדמת עד ה-20.9.2020

הערות

דמי הרשמה: 600₪ (יקוזזו משכר הלימוד)
תשלום לסופריוויז'ן - חובה (4 מפגשים שנתיים) בסך 600 ש"ח יגבה בנפרד.


*אין החזר על דמי הרשמה

במקרה של ביטול לימודים עד 1/9/20, יינתן החזר על 70% משכר הלימוד. לאחר מכן לא יתאפשר החזר.

הקבלה לקורס מותנית בראיון ובדיקת התאמה הדדית.

אופני תשלום: התשלום לתכנית יתבצע רק באמצעות צ'קים או הוראת קבע

 

בוגרות מספרות

"זכיתי ללמוד במחזור הראשון , ימי הלימוד היו עבורי עוגן לאורך כל השנה, הזכירו לי את הרפואות העכשוויות והקדומות, אלו הפשוטות ואלו העמוקות יותר, את הכוח המרפא שיש לנו אחת עבור השניה. בכל שנות הלימוד שלי בעבר לא זכיתי לספוג כל כך הרבה רגישות ותבונה אישית ופוליטית שכל כך נחוצה לנו בימים אלו. השימוש בכלים שלמדתי הינו יום יומי , הקורס נתן לי את הבהירות והכלים ללוות נשים שעוברות הפלות, להדריך ולבצע בדיקות שד, להתאים אמצעי מניעה, לבצע מעקב של שישה שבועות אחרי לידה ובדיקה גניקולוגית תקופתית . ככל שאני עובדת יותר שנים ומרגישה חלק מהקהילה ברור עד בסיסיים ונחוצים הכלים האלו". 

ליהי עמיצור לובל, מיילדת בית ומחברת הספר "לידה- מלאכת חיים". בוגרת המחזור הראשון של לימודי גינקוסופיה

 

"הקורס הזה עובד כמו מנוע טורבו חזק. מרוה יודעת לרתום את המשתתפות בצורה שבונה יכולת שינוי גדולה עד לרמה של התמרה. נבנתה כאן תחנת כוח עצומה עם יכולת ריפוי לחברה הנשית כולה. "

ליאת בן אדיבה, דולה, יועצת הנקה

"מה שמשך אותי לקורס היה להיות חלק מקבוצה של חלוצות פורצות דרך בתחום חשוב זה. במהלך הקורס למדתי להקשיב לגוף, להבין מה הוא אומר, פגשתי נשות מקצוע מדהימות עם פתרונות טבעיים לבעיות נפוצות וגם פחות נפוצות. דרך רשימת הקריאה וצוות המרצות קיבלתי נגיעה בידע האין סופי וכלים כדי לדעת להיכן לגשת בהמשך כשיעלה צורך במידע נוסף. רכזות שאפשר לסמוך עליהן שילוו אותי במהלך הקורס הן בתהליכי למידה והן בתהליכים אישיים."

חיה שמעון, דולה, רפלקוסולוגית, גינקולוגית הוליסטית

"הקורס הזה הוא מסע מעורר השראה אל תוך העולם הנשי השבטי. מהיום הראשון שהגעתי לשם נוצר הקסם – התחברתי למעגל של נשים חכמות שכבר יודעות כל כך הרבה על העוצמות הנשיות ורוצות להעמיק עוד ועוד. זכיתי לפגוש נשות מקצוע מדהימות ומרתקות שהכירו לי עולמות מגוונים מוכרים יותר ומוכרים פחות. העמקתי בחיבור שלי לוסת ולמחזוריות. למדתי על טקסים, על מקומות חדשים במיניות ועונג, על ליווי נשים, על הקשבה ותמיכה בכל רגע בחיי אישה, לא משנה באיזו דרך היא הולכת ובמה היא בוחרת. הבנתי המון על העולם בו אנחנו חיות, מה היה פעם, כמה השתנה וכמה עוד צריך לשנות… זה קורס עם ידע עצום שמספיק לחיים שלמים... כל כך שמחה שהמעגל שלנו ממשיך להתקיים ולרקום עוד חיבורים וקשרים ושיתופי פעולה. פשוט זכיתי! אין לי מספיק מילים להודות לך מרוה על מה שיצרת."

איריס גומס: מטפלת בשיטת ארויגו, שיאצו, רפלקסולוגיה ופרחי באך. בוגרת לימודי גינקוסופיה. מתמחה ומלווה נשים בתהליכי פוריות, הריון, מחזור ועיכול

מן התקשורת

התחילה ההרשמה ללימודים  2021-2022!
 

Ⓒ כל הזכויות שמורות לאדמת מרפא נשית

מבית היוצר של עמותת אוהלה - לקידום מרחבי ידע וריפוי קהילתיים-נשיים
ישראל

צרו קשר: info@ohela.org

להרצאת TEDx של מרוה זוהר

 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram